تست همراه اول

سرویس خبر
17 دی 1394 ساعت 11:11
4 نظر

 

لالیپاپ با سرعت و مارشمالو به کندی در حال رشد هستند

آخرین آمار منتشر شده گوگل در مورد اینکه چه درصد از دستگاه‌های اندرویدی کدام نسخه این سیستم‌عامل را اجرا می‌کنند نشان می‌دهد مارشمالو با وجود گذشت چند ماه از معرفیش، هنوز جایگاه خود را به دست نیاورده است.

 

گوگل آخرین اطلاعات و آمار راجع به درصد استفاده و محبوبیت هر یک از نسخه‌های اندروید تا پایان ماه دسامبر را منتشر کرد. گزارشی که نشان می‌دهد اندروید مارشمالو، آخرین نسخه فعلی این سیستم‌عامل، تنها در 0.7 درصد دستگاه‌های فعال اندرویدی نصب شده است. با وجودی که نسبت به ماه گذشته این آمار 0.2 درصد رشد داشته است، همچنان بسیار کم به نظر می‌رسد.

لالیپاپ (نسخه های 5.0 و 5.1 اندروید) با رشد 3 درصدی نسبت به ماه گذشته و رسیدن به سهم 32.6 درصدی، اکنون تقریبا بر روی یک سوم دستگاه‌های اندرویدی نصب است. با این حال هنوز کیت کت (نسخه 4.4 اندروید) محبوب ترین نسخه اندروید محسوب می‌شود. این نسخه با وجود سقوط 0.5 درصدی نسبت به ماه گذشته، اکنون بر روی 36.1 درصد دستگاه‌های اندرویدی نصب است.

پس از کیت کت و لالیپاپ، جیلی بین با سهم 24.7 درصدی در رتبه سوم محبوب‌ترین نسخه‌های اندروید قرار دارد که سقوط 2 درصدی نسبت به ماه گذشته را تجربه کرده است. در رتبه‌های بعدی اندروید جینگربرد و بستنی نونی با سهم 3 و 2.7 درصدی قرار دارند. در انتها نیز کاربران اندروید فرویو دیده می‌شوند که در طی ماه‌های گذشته سهم 0.2 درصدی خود را حفظ کرده‌اند.

در حالی که 3 ماه پس از انتشار آخرین نسخه iOS 9 طبق آمار 71 درصد کاربران این سیستم‌عامل به نسخه جدید مهاجرت کرده‌اند، اندروید به خاطر اکوسیستم خاصش در حالی که اندروید 6 را منتشر کرده است اما شاهد سرعت رشد بیشتر اندروید 5 است. طی ماه‌های آینده با انتشار به روز رسانی اندروید مارشمالو برای پرچم‌داران سامسونگ، ال‌جی، اچ‌تی‌سی و باقی شرکت‌ها، سهم این نسخه نیز از بازار اندروید افزایش پیدا خواهد کرد.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری