تست همراه اول

سرویس خبر
29 آذر 1394 ساعت 17:09
6 نظر

 

بتمن برای گاتهام، پریو برای بلک بری؛ همه به یک ناجی احتیاج دارند

تصمیم درست! گوشی‌های بلک‌ بری طرفداران زیادی دارند، اما سیستم عاملش نه! پریو می‌تواند در نقش ناجی BlackBerry ظاهر شود؛ حداقل آمار و ارقام که چنین می‌گویند.

بلک‌بری را با اصالتش می‌شناسیم، با طراحی‌های خاص، با صفحه‌کلید‌های QWERTY، با محصولاتی که چشم‌ها را خیره می‌کنند و زبان را قاصر از توصیفش.

 

 

این تولید‌کننده محبوب اما کوچک روزهای خوشی سپری نمی‌کرد، تا اینکه مدیران این شرکت تصمیم جدید، مهم و درستی گرفتند. کمتر کسی پیدا می‌شود که بلک‌بری را دوست نداشته باشد و تحسینش نکند. اما چرا؟ چرا بلک‌بری روزهای خوبی در بازار سپری نمی‌کرد؟
اصالت، خوش‌دستی، زیبایی و خاص بودن از جمله صفات بارز بلک‌بری است که کاربران بسیاری را به سمت خود جلب می‌کند، اما برخلاف انتظار محصولات این کمپانی فروش خوبی ندارند. شاید مهم‌ترین دلیل این موضوع سیستم عامل گوشی‌های این شرکت باشد که زیر سایه اندروید و آی‌اواس قرار گرفته است. این موضوع سبب می‌شود توسعه‌دهندگان کمتری به سمت سیستم عامل بلک‌بری بروند و درنتیجه تعداد اپلیکیشن‌های تولیدشده برای این سیستم عامل در مقایسه با سیستم عامل‌های محبوب بسیار کمتر باشد. خرید گوشی هوشمند یک بحث است و استفاده از اپلیکیشن‌ها بحثی دیگر!

 

 

مدیران بلک‌بری برای نجات خود و راضی نگهداشتن سرمایه‌گذاران به یک نتیجه رسیدند: تولید محصولی با اصالت بلک‌بری و سیستم عامل اندروید که همه را راضی نگه دارد. این محصول درنهایت پریو (Priv) نام گرفت و آماروارقام نشان می‌دهد که تولید چنین محصولی تصمیم درستی بوده است.
نتایج مالی فصل سوم بلک‌بری نشان می‌دهد تراز مالی این شرکت با رشد 13 درصدی روبرو شده ‌است که این از روزهای خوب برای این کمپانی کانادایی و سرمایه‌گذارانش خبر می‌دهد. به‌نظر می‌رسد با رسیدن پریو به قفسه‌های فروشگاه‌های موبایل، بلک‌بری بار دیگر به روزهای خوب خود برگردد. البته همه‌چیز به پریو مربوط نیست و بخشی از درآمد بلک‌بری ناشی از سرمایه‌گذاری روی امنیت برنامه‌هایش است که در کنار پریو توانسته اوضاع مالی این شرکت را کمی بهبود ببخشد.

 

 

وضعیت مالی این کمپانی در فصل سوم از 201 میلیون دلار به 214 میلیون دلار رسیده که بیشتر این اختلاف 13 میلیون دلاری را مدیون فروش خوب بلک‌بری پریو است.
جان چن، مدیرعامل بلک‌بری، معتقد است که وضعیت مالی این کمپانی در سال 2017 بهتر می‌شود و سوددهی بلک‌بری افزایش می‌یابد؛ هرچند چن و تیم هیئت مدیره‌اش معتقدند باید درآمد بیشتری از بازار کسب کنند، وگرنه از بازار موبایل خارج می‌شوند! البته منظور از خارج شدن از بازار موبایل خارج شدن از بخش سخت‌افزار قضیه است! به‌نظر می‌رسد هر اتفاقی که بیفتد، باز هم بلک‌بری در بخش نرم‌افزار صنعت موبایل باقی‌ خواهد ماند، چون آنها معتقدند نرم‌افزارهایی که تولید کرده‌اند می‌تواند توجه کاربران اندروید، آی‌اواس و ویندوز فون را جلب کند.
نظر شما در مورد بلک‌بری پریو چیست؟ آیا این گوشی می‌تواند بلک‌بری را در بازار سخت‌افزار موبایل حفظ کند؟ شما به کدام نرم‌افزار بلک‌بری علاقه دارید؟

 

منبع: GSM Arena  29 آذر 1394
6 نظر
4.76
  21 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری