تست همراه اول

سرویس خبر
22 آذر 1394 ساعت 14:04
6 نظر

 

اپل سرانجام تبدیل اس دی کارت را برای آیفون عرضه کرد

تبدیل محبوب Lightning to SD Card Camera Reader، که پیش از این برای کاربران آیپد ارائه می‌شد، هم‌اکنون از آیفون هم پشتیبانی می‌کند. برای اطلاع از قیمت و جزئیات آن در ادامه مطلب همراه ما باشید.

پیش از این یکی از پرکاربردترین لوازم‌های جانبی آیپد که اپل تولید و عرضه کرده بود Camera Connection Kit بود که جعبه آن حاوی دو تبدیل اس‌دی کارت و یو‌اس‌بی به پورت قدیمی آیفون‌ها و آیپدها موسوم به ۳۰ پین بود. بعد از عرضه آیفون ۵ و آیپد ۴ رویه عوض شد و آی‌دیوایس‌ها با پورت کاملا جدیدی به نام لایتنینگ عرضه شدند. طبیعی است که باید تمام لوازم‌های جانبی‌ با این پورت جدید به‌روزرسانی می‌شدند. اپل هم پس از این ماجرا تصمیم گرفت هر یک از این تبدیل‌ها را جداگانه و هر کدام با قیمت ۲۹ دلار به کاربران خود بفروشد؛ این یعنی افزایش دو برابری قیمت محصول که اصلا جالب به نظر نمی‌رسد. اما خب، از این موضوع که بگذریم، تبدیل اس‌دی کارت به لایتنینگ نظر بسیاری از صاحبان آیپد را به خود جلب کرد و تبدیل به یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی آیپد شد، چراکه کار کاربران را بسیار راحت می‌کرد و برای انتقال عکس‌های گرفته‌شده با دوربین پیشرفته به آیپد دیگر نیاز به کامپیوتر نبود و انتقال عکس‌ها مستقیما از کارت حافظه دوربین به آیپد انجام می‌شد.

کارکرد و پشتیبانی این محصول اپل پیش از این محدود به صاحبان آیپد بود و کاربران آیفون نمی‌توانستند با این دستگاه کار کنند، اما گویا اپل تصمیم گرفته این تبدیل را با طراحی داخلی جدید طوری تغییر دهد که با آیفون هم کار کند. گفته می‌شود این مدل از یواس‌بی ۳ پشتیبانی می‌کند که آیپد پرو نیز از آن به‌صورت مخفیانه پشتیبانی می‌کند و اپل بنا به دلیل همیشگی خودش، که کمتر کسی از آن سر درمی‌آورد، این امکان را غیرفعال کرده است.

قیمت این لوازم جانبی، مانند مدل پیشین، در فروشگاه‌های امریکا ۲۹ دلار است و به‌زودی در ایران نیز با قیمت حدودی بین ۱۴۰ تا ۱۸۰ هزارتومان به فروش خواهد رسید.

   22 آذر 1394
6 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری