تست همراه اول

سرویس خبر
13 آذر 1394 ساعت 16:00
11 نظر

 

سرفیس فون مایکروسافت؛ انتظار چه دستگاهی داشته باشیم؟

سرفیس فون نام جدیدترین پروژه مایکروسافت است که قرار است به تجارت گوشی تلفن همراه این شرکت رونقی دوباره ببخشد.

 

بنا به گزارشی که اخیرا وبسایت Windows Central منتشر کرده، مایکروسافت با تیمی به رهبری پانوس پانای مخفیانه در حال کار بر Surface Phone است. پیش از این نیز شایعاتی در مورد فعالیت مایکروسافت روی چنین محصولی شنیده می‌شد، اما هیچ‌کدام از آن شایعات به قوت خبر اخیر نبوده است.

پانای قبلا نیز از نسخه‌های پرچم‌دار لومیا رضایت نداشت و اکنون که از ریاست برند سرفیس به ریاست بخش دستگاه‌های مایکروسافت منصوب شده، قصد دارد برنامه‌های خودش را اجرا کند.

در حال حاضر پروژه سرفیس فون هنوز در ابتدای راه است و تیم مهندسی این پروژه در حال تست کردن تکنولوژی‌های مختلف برای طراحی این گوشی‌اند، اما گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که گوشی جدید مایکروسافت از چیپستی استفاده خواهد کرد که شرکت اینتل تولید کرده و دیگر شاهد چیپست‌های کوالکام نخواهیم بود. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال دارد که این گوشی بتواند نرم‌افزارهای x86 را اجرا کند و از این نظر بیش از هر گوشی دیگری به معماری نرم‌افزاری لپ‌تاپ‌ها و PC ها نزدیک خواهد بود.

 

 

این ایده چندان دور از ذهن نیست. مایکروسافت به‌تازگی در لومیاهای جدیدش قابلیت کانتینیوم را معرفی کرد؛ قابلیتی که به شما اجازه می‌دهد گوشی‌تان را به لپ‌تاپ تبدیل کنید. بنابراین ممکن است سرفیس فون قدم بعدی مایکروسافت برای سازگاری کامل نرم‌افزاری در کانتینیوم باشد.

ایده اصلی سرفیس فون ایجاد دسته‌ای جدید بین دستگاه‌های دیجیتال است؛ دستگاهی که هم می‌تواند موبایل باشد و هم می‌تواند به دسکتاپ تبدیل شود. مایکروسافت بدین وسیله می‌خواهد تفاوتی عمده بین خود با رقبای اندرویدی‌اش و همچنین اپل ایجاد کند.

سرفیس فون برای تجارت بخش گوشی‌های موبایل مایکروسافت پروژه‌ای مهم به شمار می‌رود؛ به‌خصوص که Lumia 950، گوشی پرچم‌دار جدیدش، نتوانست چنان که باید و شاید تاثیرگذار ظاهر شود. برای همین کار بر سرفیس فون بر عهده تیم سرفیس گذاشته شده که هر سال با ابداعات جدیدش، که آخرین آنها سرفیس بوک بود، نام مایکروسافت را بر سر زبان‌ها انداخته است.

 

 

انتظار می‌رود سرفیس فون حوالی ماه مه سال آینده میلادی (خرداد 95) معرفی شود و به احتمال فراوان با به‌روزرسانی Redstone ویندوز 10 عرضه شود که تقریبا همان زمان منتشر خواهد شد.

با وجود اینها باید توجه داشت که تمام این گفته‌ها در حد شایعه‌اند. ویندوز سنترال، برخلاف نامش، یکی از وبسایت‌های وابسته به مایکروسافت نیست، اما به‌هرحال وجود پروژه سرفیس فون منطقی به نظر می‌رسد. حال باید منتظر ماند و دید مایکروسافت در این زمینه چه اظهارنظری خواهد کرد.

منبع: TechRadar
نظرات کاربران

در حال بارگذاری