تست همراه اول

سرویس خبر
24 آبان 1394 ساعت 14:33
5 نظر

آشپزی با چاشنی اپلیکیشن اندروید

​معرفی و بررسی تخصصی اپلیکیشن: سرآشپز پاپیون

اگر به غذای خوشمزه یا آشپزی علاقه دارید، بهتر است برنامه آشپزی اندروید سرآشپز پاپیون را دانلود کنید و بررسی آن را در جی‌اس‌ام دنبال کنید. سرآشپز پاپیون سعی می‌کند فنون آشپزی را به شما بیاموزد و با غذاهای مختلف و دستور پختشان شما را شگفت‌زده کند!

آشپزی و دستور پخت غذاها این‌بار در فضای دیگری خود را نشان می‌دهد که بسیار پرطرفدار است. توسعه‌دهندگان ایرانی این‌بار سراغ غذا و خوراک رفته‌اند و هرآنچه یک سرآشپز نیاز دارد در یک برنامه آشپزی اندروید جای داده‌اند. با کمک سرآشپز پاپیون می‌توانید غذاهای متنوعی در لیست خوراک هفتگی خود قرار دهید و البته آشپز ماهرتری شوید.

 

 

دانلود برنامه اندروید آشپزی سرآشپز پاپیون

سرآشپز پاپیون را می‌توانید از کافه بازار و با حجم 5.1 مگابایت دانلود کنید. 

 

اپلیکیشن سرآشپز پاپیون چیست؟

سرآشپز پاپیون بیش از آنکه اپلیکیشن آشپزی باشد شبکه آشپزی است. پس از دانلود اپلیکیشن می‌توانید وارد آن شوید و با قسمت‌های مختلفش آشنا شوید. کاربران مختلفی در این شبکه حضور دارند و این درباره آنچه نیاز دارید به شما ایده‌ای کلی می‌دهد؛ مثلا این که: آیا این دستور غذا خوب است؟ آیا فرد دیگری نیز این غذا را تهیه کرده و از آن راضی بوده است؟ و...
با کمک سرآشپز پاپیون می‌توانید راهنمای آشپزی جیبی داشته باشید؛ البته برای بهره‌مندی از همه امکانات باید نسخه کامل برنامه را خریداری کنید. نسخه کامل این برنامه 1500 تومان است که در صورت علاقه می‌توانید آن را از کافه بازار بخرید.

 

 

اپلیکیشن را اجرا می‌کنیم و وارد صفحه اول آن می‌شویم. در این صفحه با لیستی رنگارنگ و جذاب از دسته‌بندی‌های غذایی مواجه می‌شویم که کمکمان می‌کند راحت‌تر غذای مورد نیاز خود را بیابیم و استفاده کنیم. این دسته‌بندی‌ها عبارت‌اند از:

  • خوراک
  • سالاد
  • سوپ
  • غذاهای مدرن
  • غذاهای سنتی
  • نوشیدنی
  • سس و رب
  • و ...

 

 

با انتخاب هریک از گزینه‌های بالا وارد صفحه مربوط به آن می‌شوید که در آن لیستی از غذاهایی وجود دارد که به آن دسته‌بندی مربوط می‌شوند. به‌عنوان مثال، اگر وارد بخش خوراک شوید، با چهار دسته روبرو می‌شوید: مرغ و پرنده، ماهی و میگو، گوشت قرمز و سبزیجات؛ در هر بخش خوراک‌های مربوط به هرکدام را می‌توانید ببینید و به‌دلخواه از میان آنها غذای امروز خود را تهیه کنید.

 

غذاها و خوراکی

در صفحه هر دسته غذاهای مربوط به آن نشان داده می‌شود. هر کدام از صفحات شامل چندین غذاست و همه غذاها در کنار هم چیده شده‌اند. عکس کوچکی از هرکدام هم در کنار نام غذا، امتیاز کاربران، تعداد نفرات، زمان لازم برای پخت غذا و اولین خط از دستور پخت قرار دارد. در صورتی که علاقه دارید دستور غذا را ببینید، باید قسمت مربوط به آن را انتخاب کنید و وارد صفحه غذا شوید.
در صفحه غذا اطلاعات کاملی در مورد غذا وجود دارد؛ البته موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود: سرآشپز پاپیون امکانات بیشتری نیز در اختیارتان قرار می‌دهد.
اول اینکه به شما می‌گوید پخت این غذا آسان است یا خیر. پس از آن می‌توانید امتیازدهی کاربران را به آن غذا مشاهده کنید. 

 

 

در پایین این قسمت با تعدادی آیکون مواجه می‌شوید که البته بعضی از آنها هنوز کار نمی‌کنند. جالب‌ترین این آیکون‌ها یک سبد خرید است که لیست مواد اولیه غذا را به شما نشان می‌دهد و از آن برای شما لیست خرید درست می‌کند تا در صورتی که قصد دارید آن غذا را آماده کنید، بتوانید مواد اولیه آن را در سریع‌ترین زمان ممکن تهیه کنید. آیکون‌های دیگر به شما کمک می‌کنند غذا را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا صفحه غذا را فول‌اسکرین ببینید.
پایین آیکون‌ها لیست مواد اولیه را می‌بینید، به همراه توضیح آنها. البته سرآشپز پاپیون به شما نشان می‌دهد که این دستور پخت و مواد اولیه لازم آن برای چند نفر کافی است.
پس از آن می‌توانید طرز تهیه غذا را ببینید و البته زمان پخت آن را. اگر غذایی تهیه کردید، می‌توانید از آن عکس بگیرید و به صفحه غذا ارسال کنید تا آنجا نمایش داده شود. پس از آن می‌توانید در قسمت نظرات فعالیت کنید، نظر سایرین را مطالعه کنید یا نظر خودتان را در صفحه غذا ثبت کنید. قسمتی هم تحت عنوان یادداشت شخصی وجود دارد که در صفحه غذاست و می‌توانید از آن برای یادداشت‌های خودتان استفاده کنید.
همچنین در صورتی که از غذایی لذت بردید، می‌توانید صفحه غذا را لایک کنید تا در صفحه مربوط به محبوب‌ترین غذاها نمایش داده شود.

 

 

یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های اپ بخش «چی بپزم؟» است. با کمک این قسمت می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن غذای مورد نظرتان را آماده کنید. برای اینکار کافی است به سرآشپز پاپیون بگویید چه موادی در خانه دارید و چقدر وقت برای پخت غذا صرف می‌کنید. سرآشپز پاپیون براساس اطلاعاتی که به او می‌دهید، پیشنهاداتی ارائه می‌دهد تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید غذای خوشمزه‌ای تهیه کنید.

سرآشپز پاپیون یک شبکه اجتماعی برای دوستداران غذا و آشپزی است. اگر شما نیز از این دسته افرادید، بهتر است سرآشپز پاپیون را امتحان کنید. با سرآشپز پاپیون می‌توانید با غذاهای مختلف و نحوه پختشان آشنا شوید، غذاها را تهیه کنید و از آنها عکس بگیرید تا سایر کاربران هم با آن خوراکی‌ها بیشتر آشنا شوند. با این تفاسیر باید گفت سرآشپز پاپیون آشپزی را آسان‌تر کرده است. صدها غذا و دستور پختشان را در جیب خود قرار دهید و هر موقع که لازم شد، از آن استفاده کنید!  24 آبان 1394
5 نظر
3.43
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری