تست همراه اول

سرویس خبر
20 آبان 1394 ساعت 17:30
10 نظر

 

صفحه نمایش آمولد سامسونگ چه زمانی به آیفون می‌آید؟

چندی است در رسانه‌ها این ادعا طرح شده که آیفون بعدی به صفحه نمایش ساخته‌شده با فناوری آمولد مجهز می‌شود. اما ظاهرا این موضوع، حتی اگر صحت داشته باشد، قرار نیست به این زودی‌ها رنگ واقعیت به خود ببیند.

تحلیلگر شرکت KGI Securities با نام Ming-Chi Kuo، که کاربران پیگیر اخبار و شایعات اپل نام او را بسیار شنیده‌اند، در خصوص شایعه‌ای که چند وقت پیش منتشر شد و از تعبیه صفحه نمایش AMOLED سامسونگ روی آیفون ۷ خبر داد اظهار نظر کرده است. او معتقد است که اپل حداقل تا سه سال آینده سراغ صفحه نمایش تولیدی سامسونگ نمی‌رود و طی این مدت آیفون‌ها همچنان از صفحه نمایش TFT-LCD برخوردار خواهند بود.

گفته می‌شود شرکت فاکسان، که یکی از اصلی‌ترین تامین‌کنندگان شرکت اپل است، بر خطوط تولید انبوه و پیشرفته صفحه نمایش TFT-LCD سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده و در اندیشه عملی کردن برنامه‌های خود در این زمینه از سال ۲۰۱۸ است. چنین موضوعی این احتمال را بسیار تقویت می‌کند که اپل نیز به دنبال استفاده از این نوع صفحات تا چند سال آینده است.

 

 

شرکت Minebea، که اصلی‌ترین شریک اپل در زمینه تولید قطعات تامین‌کننده نور صفحه نمایش برای گوشی‌های آیفون است، روز پنجم نوامبر خطاب به سرمایه‌گذاران خود اعلام کرد که تا سه سال آینده خطری از سوی صفحه نمایش AMOLED متوجه TFT-LCD نیست. در این سخنان پیش‌بینی شده که سازندگان گوشی‌های هوشمند رده‌بالا طی چند سال آینده سراغ تغییری اساسی در صفحه نمایش‌ دستگاه‌هایشان نمی‌روند و طی این مدت همچنان می‌توان به دست‌نخورده ماندن سهم بالای TFT-LCD در بازار امیدوار بود. از آنجا که اپل و سامسونگ را می‌توان از معدود شرکت‌هایی دانست که گوشی لوکس تولید می‌کنند، حدس زده می‌شود که سخن Minebea به‌طور دقیق‌تر به این معناست که گوشی‌های آیفون قرار نیست تا سه سال دیگر به صفحه نمایش AMOLED مجهز شوند.

با وجود این که صفحه نمایش اپل واچ با فناوری AMOLED تولید شده، سال‌های سال است که در آیفون از فناوری ال‌سی‌دی استفاده می‌شود. در این میان شایعات دیگری نیز وجود داشت درباره تست و بررسی صفحه نمایش OLED توسط اپل برای تعبیه روی آیفون‌های آینده، اما Kuo در این خصوص گفته که برای رد کردن این ادعاها اسناد کافی در دست است.

منبع: iClarified  20 آبان 1394
10 نظر
4.50
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری