تست همراه اول

سرویس خبر
18 آبان 1394 ساعت 19:30
13 نظر

 

طرح رجیستری IMEI گوشی‌های وارداتی آغاز شده است

خبرها حاکی از آن است که به زودی گوشی‌هایی که از راه‌های قانونی وارد کشور نشده باشند در اپراتورهای مخابراتی فعال نمی‌شوند و بدین ترتیب جلوی قاچاق گوشی به کشور گرفته می‌شود.

ثبت IMEI گوشی‌های وارداتی به کشور نزدیک به ۲ ماه است که بر سر زبان‌ها افتاده. ابتدا قرار بود از اول مهر ماه سال جاری گوشی‌هایی که از مجاری قانونی وارد کشور نشده‌اند در هیچ‌کدام از اپراتورهای مخابراتی کشور رجیستر نشوند، اما به دلایلی اجرای این طرح تا امروز عقب افتاده است.

براساس خبری که امروز در خبرگزاری مهر منتشر شده، ظاهرا ثبت شماره IMEI گوشی‌های وارداتی از ۱۵ مهر ماه آغاز شده و به زودی گوشی‌هایی که به طور رسمی وارد نشده‌اند، دیگر فعال نخواهند شد.

در این خبر آمده که:

سیدعلی‌رضا گلستانی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس آخرین وضعیت اجرای دوباره طرح رجیستری گوشی موبایل در کشور را اعلام کرد.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه اجرای دوباره طرح رجیستری دارای فازبندی است، اظهار داشت: فاز نخست تهیه بانک اطلاعاتی از IMEI گوشی‌های موجود است که بر این اساس از 15 مهرماه جاری گوشی‌هایی که از مبادی قانونی گمرکی وارد شده‌اند و وارد می‌شوند IMEI این گوشی‌ها در گمرک می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین IMEI گوشی‌هایی که در دست مردم است نیز از طریق سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات در حال ثبت شدن است.

گلستانی افزود: مرحله بعدی فعال نشدن گوشی‌هایی است که به‌صورت رسمی وارد نشده‌اند که درباره زمان اجرای این مرحله هنوز تصمیم نهایی اعلام نشده است.

مشخص نیست که زمان اجرای این طرح دقیقا چه تاریخی باشد. اما در هر حال می‌توانیم امیدوار باشیم که دیر یا زود با اجرای این طرح از ورود گوشی‌های قاچاق به بازار کشور جلوگیری شود.

منبع: مهر  18 آبان 1394
13 نظر
4.00
  8 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری