تست همراه اول

سرویس خبر
17 آبان 1394 ساعت 12:55
10 نظر

 

آیا Siri فارسی در راه است؟

در iOS 9.2 Beta پس از چندین سال شاهد افزوده شدن زبان عربی به سیری هستیم. با توجه به طیف گسترده کاربران اپل در ایران، آیا باید در انتظار سیری فارسی باشیم؟

به گزارش 9to5Mac، در نسخه جدید آی‌او‌اس که پیش روی ماست و فعلا در حالت آزمایشی به سر می‌برد شاهد افزوده شدن زبان عربی به سیری، دستیار هوشمند آیفون، هستیم. سال گذشته در آی‌او‌اس 8 هم شاهد اضافه شدن زبان عربی به قابلیت‌هایی مانند Dictation و QuickType نیز بودیم. پشتیبانی کامل سیری عربی برای کاربران محلی آن است؛ یعنی کاربرانی که در کشورهای عربی‌زبان زندگی می‌کنند، اما سایر کاربران نیز می‌توانند این زبان را در تنظیمات دستگاهشان به اجرا دربیاورند. این اقدام اپل تقریبا مصادف با گشایش بزرگ‌ترین اپل استورهای دنیا در دوبی و ابوظبی بود.

کاربران ایرانی نیز، که مدت‌هاست از پشتیبانی نکردن اپل از کشور ایران رنج می‌برند، با توجه به کامل شدن پشتیبانی زبان عربی در iOS و همچنین لغو برخی تحریم‌ها امیدوارند زبان فارسی هم به فهرست زبان‌های قابل پشتیبانی محصولات این کمپانی افزوده شود؛ زیرا در نسخه آزمایشی iOS 6 شاهد اضافه شدن موقت زبان فارسی بودیم که البته اپل در نسخه نهایی آن را، بنا به دلایلی نا‌معلوم، حذف کرد.

هرچند زمانی که آی‌دیوایس نو خریداری می‌کنیم، در صفحه تنظیمات اولیه راه‌اندازی دستگاه هنوز ایران را در لیست کشورها مشاهده نمی‌کنیم؛ گویا اپل هیچ اصراری به استفاده از دستگاه‌های خود در ایران ندارد! به‌هرحال انتظار می‌رود با گذشت زمان در آینده نه‌چندان دور در محصولات کمپانی اپل شاهد پشتیبانی از زبان فارسی و کشور ایران نیز باشیم.

 

 

منبع: iDownloadBlog  17 آبان 1394
10 نظر
4.80
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری