تست همراه اول

سرویس خبر
17 آبان 1394 ساعت 14:22
20 نظر

 

مشکل کاربران iOS 9.1 با تاچ آیدی

در فروم سایت اپل کاربران بسیاری گزارش داده‌اند که با تاچ آیدی در آی او‌ اس 9.1 مشکل دارند.

اگر در فروم اپل به‌تازگی به بخش پشتیبانی سری زده باشید، یعنی همان جایی که کاربران مشکلات خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و به یکدیگر برای حل مشکلات کمک می‌کنند، متوجه می‌شوید که آنجا حدود ۱۰ عنوان با یک موضوع یکسان ایجاد شده و گزارش شده که کاربران پس از آپدیت به iOS 9.1 با حسگر انگشتی خود، یا همان تاچ آیدی، مشکل پیدا کرده‌اند و گویا این قطعه به‌خوبی گذشته کار نمی‌کند.

از آنجا که آیفون‌های 6اس و 6اس پلاس از نسل دوم Touch ID بهره می‌برند، بعید به نظر می‌رسد مشکل سخت‌افزاری در کار باشد، خصوصا به این دلیل که کاربران پیش از این در نسخه‌های قبلی آی‌او‌اس 9 چنین مشکلی نداشتند. از سوی دیگر اپل هم با جلوگیری از دانگرید به نسخه‌های قبلی آی‌او‌اس 9، دست کاربران را از حل این مشکل کوتاه کرده است. درنتیجه لازم است هرچه زودتر iOS 9.2 را از حالت آزمایشی خارج کند و در اختیار همگان بگذارد یا با انتشار آپدیت کوچک‌تری مانند 9.1.1 سریع‌تر این مشکل را برطرف کند.

تاپیک شماره ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰ را می‌توانید در سایت Apple Support مشاهده کنید. البته تا امروز ممکن است تعداد آنها به بیش از ۱۰ عدد هم رسیده باشد.

شکایات کاربران در این صفحات مشابه یکدیگر است؛ شکایاتی از این قبیل:

  • تاچ آیدی انگشت از قبل اسکن‌شده مرا تشخیص نمی‌دهد.
  • برای شناسایی انگشتم باید چندین بار آن را روی حسگر بگذارم.
  • کاربران از انجام دادن Hard Reset خسته شده‌اند؛ یعنی همان کاری که با ۱۰ ثانیه نگهداشتن انگشت روی دکمه هوم و پاور باعث ریست شدن ناگهانی آیفون می‌شود و گویا خیلی‌ها برای حل مشکل خود دست به این کار می‌زنند.

 

 

منبع: iClarified  17 آبان 1394
20 نظر
4.17
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری