تست همراه اول

سرویس خبر
11 آبان 1394 ساعت 21:00
13 نظر

 

5 قابلیت در لبه خمیده نمایشگر گلکسی اس6 اج و اج پلاس

سامسونگ برای اولین بار در گلکسی اس6 اج و اس6 اج پلاس از نمایشگرهای دو طرف خمیده استفاده کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. اما لبه‌های خمیده این گوشی‌ها چه کاربردی برای شما دارند؟ در ادامه مطلب 5 قابلیتی را به شما معرفی خواهیم کرد که لبه‌های خمیده در اختیارتان قرار می‌دهند.

گلکسی اس6 اج و گلکسی اس6 اج پلاس اولین گوشی‌ها با نمایشگر دوطرف خمیده در جهان‌اند که در سال 2015 شرکت سامسونگ به بازار عرضه کرد. سامسونگ استفاده از نمایشگر خمیده در گوشی هوشمند را اولین بار در گلکسی نوت اج باب کرد و حالا شاهدیم که سایر شرکت‌ها مثل بلک‌بری نیز به دنبال عرضه گوشی‌هایی با این ویژگی‌اند.
اما آیا داشتن گوشی‌ای با صفحه خمیده ارزش پرداخت پول بیشتر دارد؟ در این مطلب 5 مورد از کارهایی را توضیح می‌دهیم که با صفحه خمیده در گلکسی اس6 اج و اج پلاس می‌توان انجام داد.

 

1- جایی برای مخاطبان پرکاربرد

 

 

شما می‌توانید با سوایپ کردن صفحه از لبه‌های خمیده به سمت داخل به آیکون 5 مخاطب پراستفاده دسترسی داشته باشید و به هریک از آنها یک رنگ اختصاص دهید. لمس هر یک از این آیکون‌ها میان‌بری برای برقراری تماس و ارسال پیام پیش روی شما می‌گشاید که موجب می‌شود مراحل کار برای ارتباط با این مخاطبان کوتاه‌تر شود.

 

2- جایی برای نمایش تماس‌های از دست‌رفته

 

 

هرگاه تماس دریافتی از طرف هر یک از این 5 مخاطب از دست برود، یا به اصطلاح Miss شود، در لبه خمیده نمایشگر نواری با رنگ اختصاصی مخاطب مربوطه ظاهر می‌‎شود که با کشیدن آن به داخل صفحه امکان برقراری تماس سریع و فرستادن پیام را به دست می‌آورید.

 

3- جایی برای نمایش شخص تماس‌گیرنده

 

 

در طول روز ممکن است درگیر انجام دادن کاری باشیم و نخواهیم پیام‌ها و نوتیفیکیشن‌های غیرضروری حواسمان را پرت کنند. اس6 اج و اس6 اج پلاس قابلیتی دارد که اگر گوشی را برعکس روی زمین گذاشته باشید و یکی از 5 مخاطب منتخب با شما تماس بگیرد یا پیامی بفرستد، لبه خمیده نمایشگر با رنگ اختصاصی آن شخص شروع به روشن شدن و درخشیدن می‌کند. با این روش بدون بلند کردن گوشی متوجه هویت شخص تماس‌گیرنده می‌شوید. در صورت عدم تمایل به جواب دادن، می‌توانید انگشتتان را دو ثانیه روی سنسور ضربان قلب نگه دارید تا یک پیام خودکار برای آن فرد ارسال شود.

 

4- جایی برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها و سرخط خبرها

 

 

در تنظیمات دستگاه بخشی به نام Information Stream قرار داد که از آنجا می‌توانید تنظیم کنید در لبه خمیده نمیاشگر سرخط خبرها، ترندهای توییتر یا نوتیفیکیشن‌هایی مثل تماس ازدست‌رفته نمایش داده شود. با سوایپ کردن لبه خمیده به چپ و راست نوع محتوای نمایش داده‌شده تغییر می‌کند و با سوایپ کردن به سمت بالا و پایین می‌توان صفحه پیام‌ها را اسکرول کرد.

 

5- جایی برای نمایش ساعت هنگام شب

 

 

لبه خمیده دستگاه می‌تواند جایی برای نمایش ساعت در طول شب باشد. شما می‌توانید زمان آغاز و پایان نمایش ساعت را در گوشی تنظیم کنید تا وقتی گوشی را هنگام خواب کنار تخت خود می‌گذارید، راحت‌تر ساعت را ببینید. از آنجا که تنها بخش کوچکی از صفحه نمایشگر در طول شب روشن می‌ماند، درصد کمی از باتری دستگاه (حدود 5 درصد) در طول شب مصرف می‌شود.

علاوه بر این 5 مورد، نمایشگر خمیده گوشی می‌تواند توجه سایرین را به شما و گوشی شما جلب کند و نظر خیلی‌ها را نسبت به محصولات سامسونگ تغییر دهد. به نظر شما نمایشگر‌های خمیده تا چه اندازه در گوشی‌های تلفن همراه کارآمدند و فکر می‌کنید داشتن این ویژگی ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد؟

منبع: ibtimesنظرات کاربران

در حال بارگذاری