تست همراه اول

سرویس خبر
29 مهر 1394 ساعت 22:00
23 نظر

 

نسخه نهایی iOS 9.1 عرضه شد

سرانجام پس از عرضه پنج نسخه بتا از iOS 9.1، نسخه نهایی این سیستم عامل در دسترس کاربران قرار گرفت.

اپل نسخه نهایی iOS 9.1 را در اختیار کاربران خود قرار داد. نهمین نسخه سیستم عامل آی‌او‌اس کمتر از ۲ ماه قبل منتشر شده بود و حالا آپدیت ۹.۱ مهم‌ترین به‌روزرسانی برای این سیستم عامل به شمار می‌رود. مهم‌ترین تغییرات صورت‌گرفته در این نسخه به آیکون‌های Emoji و قابلیت Live Photos مربوط هستند.

در iOS 9.1 هنگامی که در حال گرفتن عکس Live Photos با آیفون ۶اس یا ۶اس پلاس خود باشید، به‌صورت کاملا هوشمندانه حرکات گوشی تشخیص داده می‌شود تا درنهایت عکس نهایی کمترین میزان تکان‌های ناخواسته را داشته باشد. یکی از ایرادهایی که به قابلیت Live Photos گرفته می‌شد این بود که هنگام ضبط این نوع تصاویر تکان‌های گوشی باعث می‌شود خروجی نهایی در حالت مطلوبی قرار نداشته باشد.

دیگر تغییر مهم iOS 9.1 افزوده شدن ۱۵۰ آیکون جدید به مجموعه شکلک‌های Emoji است. آپدیت ۹.۱ برای تمام دستگاه‌هایی که از آی‌او‌اس ۹ پشتیبانی می‌کنند عرضه شده و کاربران می‌توانند آن را به‌صورت خودکار از قسمت Settings>General>Software Update در آی‌دیوایس خود دریافت کنند.

 

ضمنا، در کنار آی‌او‌اس ۹.۱، اپل به‌روزرسانی ۲.۰.۱ را برای سیستم عامل ساعت هوشمند اپل واچ یعنی watchOS و به‌روزرسانی ۱۰.۱۱.۱ را برای سیستم عامل کامپیوترهای مک یعنی El Capitan نیز عرضه کرده است. 

روزهای پیش در خبری اعلام کردیم مشکل LTE در اپراتور ایرانسل در iOS 9.1 Beta 5 برطرف شده است. حال با عرضه نسخه نهایی iOS 9.1 یک بار دیگر این موضوع را بررسی کردیم که دیدیم خوشبختانه این مشکل در نسخه نهایی این سیستم عامل نیز مرتفع شده است. بدین ترتیب از این پس کاربران ایرانی می‌توانند روی آیفون‌های خود با iOS 9.1 از نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی کشور بهره‌مند گردند.  29 مهر 1394
23 نظر
4.14
  21 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری