تست همراه اول

سرویس خبر
27 مهر 1394 ساعت 21:30
2 نظر

تنظیم دستی 3G و 4G

راهنمای ویندوز فون: چطور اینترنت گوشی را به صورت دستی تنظیم کنیم؟

گاهی اوقات گوشی هوشمند شما قادر نیست تنظیمات دیتا را تشخیص دهد و به همین دلیل نمی‌توانید از دیتای گوشی‌تان استفاده کنید. در این نوشته چگونگی تنظیم دستی اینترنت گوشی ویندوز فونی را برای شما شرح می‌دهیم.

امروزه هنگامی که سیم‌کارت را در گوشی قرار می‌دهیم، اغلب گوشی‌های هوشمند تنظیمات اینترنت سیم‌کارت را به‌صورت خودکار شناسایی می‌کنند و معمولا برای استفاده از اینترنت نیازی به تنظیم دستی نیست. اما برخی مواقع ممکن است شناسایی تنظیمات به‌صورت خودکار انجام نشود؛ درنتیجه نمی‌توانید از دیتای گوشی‌تان استفاده کنید، مگر اینکه تنظیمات را به‌صورت دستی وارد کنید.

درادامه سری مطالب راهنمای ویندوز فون، امروز سراغ تنظیم دستی APN در گوشی‌های ویندوز فونی می‌رویم. با ما همراه باشید.

 

برای تنظیم دستی APN ابتدا به قسمت Settings و پس از آن Access Point بروید. همان‌طور که در شکل مشخص است، آیکون + را از پایین صفحه انتخاب کنید تا صفحه اضافه کردن APN برای شما باز شود.

 

 

در صفحه بازشده Internet APN را برای اپراتورهای مختلف باید به شکل‌های مختلف تنظیم کنید. همان‌طور که می‌بینید، APN ایرانسل را باید mtnirancell، همراه اول را mcinet و رایتل را RighTel تایپ کنید.

 

 

پس از نوشتن نان کانکشن و APN، گزینه ذخیره را از پایین صفحه انتخاب کنید. ممکن است با پیغام عدم تنظیم MMS مواجه شوید. برای اتصال به اینترنت تنظیم سایر بخش‌ها لازم نیست و می‌توانید بی‌اعتنا از این پیغام عبور کنید و گزینه OK را انتخاب کنید.

خوب است بدانید در ویندوز 10 موبایل برای رسیدن به بخش تنظیمات APN باید مسیر متفاوتی طی کنید. در این نسخه از سیستم عامل ویندوز (همان‌طور که در شکل نشان داده شده) باید به Settings> Network & Wireless> Cellular & SIM> SIM Settings بروید.

 

 

حالا می‌توانید از اینترنت سیم‌کارت روی گوشی هوشمند خود لذت ببرید!

 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری