تست همراه اول

سرویس خبر
20 مهر 1394 ساعت 19:00
26 نظر

 

​گلکسی اس7 و نمایشگر حساس به فشار

در صنعت موبایل بازی جدیدی تحت عنوان «نمایشگر حساس به فشار» شروع شده است. به نظر می‌رسد سامسونگ نیز قصد دارد در این بازی خودی نشان دهد و نسل آینده پرچم‌دارانش را به این مدل نمایشگر مجهز کند.

هوآوی اولین شرکتی بود که از نمایشگر حساس به فشار در گوشی خود استفاده کرد و پس از آن آیفون‌های جدید اپل بودند که با تاچ سه‌بعدی روانه بازار شدند. به نظر می‌رسد سال 2016 سال بُعد جدید در نمایشگر گوشی‌های هوشمند باشد.
سیناپتیکس (Synaptics)، تولیدکننده قطعات لمسی و کنترلی، ظاهرا سامسونگ را به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی برای استفاده از نمایشگرهای جدیدش انتخاب کرده است. این نمایشگرهای لمسی با تکنولوژی کلیرفورس (ClearForce) حساس به فشار تولید می‌شوند. طبق گزارش‌های منتشرشده، این تکنولوژی بسیار شبیه تاچ سه‌بعدی اپل است، با این تفاوت که امکانات بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌دهد؛ به‌عنوان مثال، سرعت متغیر اسکرول، باز کردن قفل صفحه و بیدار شدن، کنترل‌های متغیر بازی کردن و...

 


 

هوآوی با میت اس این بازی را شروع کرد. جالب اینجاست که هوآوی برای اضافه کردن بُعد جدید در میت اس از سیناپتیکس سری 3700 استفاده کرده بود. البته امروزه این بعد جدید را با نام فورس تاچ می‌شناسیم. در حال حاضر سیناپتیکس در حال همکاری با شرکت‌های تولیدکننده قطعات (شرکت‌های OEM و LCM) است تا بعد جدید لمسی را در گوشی‌های هوشمندی ببینیم که اوایل 2016 عرضه می‌شوند. 
منبعی اعلام کرده که سامسونگ قصد دارد از این تکنولوژی در گلکسی اس7 استفاده کند. سامسونگ به احتمال زیاد این گوشی را اوایل سال 2016 معرفی می‌کند و با توجه به اینکه سیناپتیکس قصد دارد نمایشگرهای جدیدش را اوایل 2016 به دست تولیدکنندگان برساند، غیرمنطقی نیست اگر انتظار داشته باشیم گلکسی جدید با فورس تاچ همراه باشد.

منبع: PhoneArena  20 مهر 1394
26 نظر
3.64
  14 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری