تست همراه اول

سرویس خبر
18 اسفند 1395 ساعت 12:19
6 نظر

 

چگونه بوت لودر گوشی‌های نکسوس را آنلاک کنیم؟

اولین قدم برای روت کردن یا نصب کاستوم رام روی گوشی اندرویدی آنلاک کردن بوت‌ لودر دستگاه است. در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد چگونه می‌توانید بوت‌ لودر گوشی‌های نکسوس گوگل را به‌ راحتی آنلاک کنید.

آنلاک کردن دستگاه‌های اندرویدی قدم اول در راه پرهیجان شخصی‌سازی بیشتر گوشی هوشمند شماست؛ به این معنی که اگر نیاز به روت کردن یا نصب کاستوم رام روی گوشی خود داشته باشید، اولین کاری که باید انجام دهید آنلاک کردن بوت‌ لودر است.
برای آنلاک کردن بوت‌ لودر دستگاه‌های اندرویدی روش‌های مختلفی وجود دارد که، بسته به ابزار مورد استفاده، پیچیده یا ساده‌اند. در این بین دستگاه‌های گوشی‌های نکسوس گوگل از جمله دستگاه‌هایی‌اند که بوت‌ لودر آنها به‌سادگی آنلاک می‌شود. در این مطلب به شما می‌گوییم چگونه می‌توان بوت‌ لودر گوشی یا تبلت نکسوسی را به‌آسانی آنلاک کرد.

ابتدا لازم است از همه اطلاعات خود بک‌آپ بگیرید، چون با این کار تمام اطلاعات شما از روی گوشی پاک می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که ممکن است هنگام آنلاک کردن دستگاه با مشکل مواجه شوید، در نتیجه مسئولیت انجام دادن آن به عهده خود شماست.

1- در قدم اول باید مطمئن شوید که درایور گوشی یا تبلت روی کامپیوتر نصب شده باشد. اگر هنگامی که دستگاه را با کابل به کامپیوتر وصل می‎کنید کامپیوتر آن را بشناسد و در قسمت Device Manager نام دستگاه را بدون خطا مشاهده کنید، نیازی به نصب درایور نیست. در غیر این صورت درایور‌های ویندوز را از اینجا دانلود و نصب کنید.
2- حالا به پکیج ADB نیاز دارید که می‌توانید آن را از اینجا دانلود و نصب نمایید.

پس از طی کردن مراحل ساده نصب، در درایو ویندوز کامپیوتر پوشه‌ای به نام ADB مشاهده خواهید کرد که در آن چند فایل قرار دارد.
3- دستگاه را خاموش کنید و با گرفتن همزمان دکمه پاور و کم کردن صدا (Volume Down) به محیط بوت‌ لودر گوشی وارد شوید.
4- گوشی را با کابل به کامپیوتر وصل کنید و منتظر بمانید تا شناخته شود. سپس به CMD بروید و دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید.

\cd
\cd adb
fastboot devices

با زدن دستور سوم باید کد IMEI گوشی را مشاهده کنید، در غیر این صورت دستگاه شما به‌درستی به کامپیوتر وصل نشده یا درایور آن شناخته نشده است. پس باید دوباره مراحل قبل را تکرارکنید.
5- در مرحله بعد این دستور را وارد کنید

fastboot oem unlock

با وارد کردن این دستور روی گوشی پیامی ظاهر می‌شود که با تایید آن بوت‌لودر دستگاه آنلاک می‌شود.

اگر همه‌چیز به‌درستی انجام شده باشد پس از ری‌استارت کردن گوشی آیکون قفل بازشده می‌بینید که نشانه موفقیت‌آمیز بودن کار است.

درصورتی که به هر دلیل به لاک کردن دوباره بوت‌لودر نیاز پیدا کردید، باید همین مراحل را طی کنید، ولی این بار در مرحله 5 دستور fastboot oem lock را بزنید.  18 اسفند 1395
6 نظر
5.00
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری