تست همراه اول

سرویس خبر
14 مهر 1394 ساعت 13:30
17 نظر

 

آیا دوربین لومیا 950 و 950XL توان رقابت با دوربین دیگر پرچمداران را دارد؟

یکی از ویژگی‌های پر‌اهمیت در گوشی‌های همراه دوربین آنهاست. حالا که به معرفی لومیا‌های جدید مایکروسافت نزدیک شده‌ایم، می‌خواهیم ببینیم آیا دوربین آنها توان رقابت با سایر پرچم‌داران را دارد یا خیر.

لومیاهای جدید مایکروسافت از دوربین 20 مگاپیکسلی با لنز زایس و تکنولوژی PureView بهره می برند و سه فلاش LED نیز دوربین این گوشی را برای عکس‌برداری بهتر در شب یا نور کم همراهی می‌کند. دوبین جلو لومیا 950 و برادر بزرگ‌ترش دوربینی 5 مگاپیکسلی است.

با ویژگی‌هایی که مایکروسافت در دوربین گوشی‌های خود قرار داده انتظار می‌رود این گوشی‌ها در زمینه دوربین به‌خوبی توان رقابت با گوشی‌هایی همچون آیفون 6 اس و گلکسی اس 6 را داشته باشند. عملکرد مایکروسافت در دوربین گوشی‌های هوشمند اغلب قابل توجه بوده و به‌کارگیری لنزهای زایس و در کنار آن تکنولوژی PureView این گوشی‌ها را از سایر پرچم‌داران متمایز کرده است.

چندی پیش آیفون‌های جدید معرفی شدند و دیدیم بالاخره اپل در گوشی‌های جدیدش از دوربین 8 مگاپیکسلی دست برداشت و سراغ دوربین 12 مگاپیکسلی رفت؛ دوربینی که بدون تردید یکی از بهترین دوربین‌های گوشی‌های همراه در میان پرچم‌داران به شمار می‌رود.

شاید فکر کنید دوربین 12 مگاپیکسلی در میان پرچم‌داران سامسونگ و ال‌جی، که دوربین 16 مگاپیکسلی دارند، چندان هم جذاب نیست، اما، همان‌طور که پیش‌تر هم گفته‌ایم، مگاپیکسل به‌تنهایی بیانگر کیفیت دوربین گوشی نیست و عوامل مهم دیگری نیز همچون لرزشگیر اپتیکی تصویر، HDR، اندازه اپرچر و... در این میان تاثیرگذارند.

 

 

اما از طرفی می‌توان امیدوار بود که مایکروسافت، که در لومیاهای قبلی (لومیا 930) نیز از دوربین 20 مگاپیکسلی بهره برده و قدرت دوربین خود را به رخ سایر پرچم‌داران کشیده بود، این بار هم دوربینی درخور در پرچم‌دارانش قرار دهد. این‌طور که در شایعات مشخص شده، دوربین پشت لومیاهای جدید باز هم 20 مگاپیکسلی است، اما دوربین جلو آنها 5 مگاپیکسلی شده. بنابراین عجیب نیست اگر شاهد به‌روز شدن نرم‌افزار دوربین لومیاهای جدید باشیم و امکانات تازه‌ای در آن مشاهده کنیم.

در حال حاضر می‌توان گفت دوربین گلکسی اس6 در میان پرچم‌داران شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های موبایل بهترین دوربین است. این گوشی اگرچه دوربینی 16 مگاپیکسلی دارد، با ویژگی‌هایی همچون لرزشگیر اپتیکی تصویر، HDR و... توانسته عکس‌هایی عالی ثبت کند.

از طرفی مایکروسافت با تجربه لومیا 1520 نشان داد که می‌تواند گوشی‌های موفقی در زمینه عکاسی و دوربین تولید کند؛ گوشی‌هایی که اگرچه از محبوبیت زیادی برخوردار نیستند، توانستند توجه دوستداران عکاسی را به خود جلب کنند. هیچ بعید نیست اگر دوربین لومیاهای جدید عملکردی قابل قبول داشته باشد، مایکروسافت، برخلاف گفته‌های گذشته‌اش مبنی بر عدم تولید گوشی‌های زیاد، سراغ تولید گوشی جدیدی از سری 1520 هم برود.  14 مهر 1394
17 نظر
4.56
  16 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری