تست همراه اول

سرویس خبر
7 مهر 1394 ساعت 22:15
1 نظر

 

با Nexus Imprint آشنا شوید: سنسور قدرتمند روی نکسوس‌های 5X و 6P گوگل

براساس آنچه از گوشه‌وکنار شنیده بودیم، انتظار داشتیم نکسوس‌های جدید به سنسور اثر انگشت مجهز باشند، اما کمتر کسی انتظار داشت گوگل به‌طور مفصل به معرفی نسل جدید سنسور اثر انگشت به اسم Nexus Imprint بپردازد.

در شایعات مختلف مدت‌ها صحبت از این بود که نکسوس‌های بعدی گوگل به سنسور شناسایی اثر انگشت مجهز می‌شوند. بالاخره، با برگزاری کنفرانس امشب، این موضوع به‌طور قطعی تایید شد و دیدیم هر دو نکسوس 5X و 6P به همراه سنسور شناسایی اثر انگشت عرضه شدند. اما ظاهرا این سنسور یک سنسور عادی نیست. Dave Burke، مدیر بخش نرم‌افزار گوگل، طی کنفرانس امشب روی سن رفت و از سنسور جدید به‌کاررفته روی نکسوس 6P و 5X تحت عنوان Nexus Imprint سخن گفت.

 


 

بورک استفاده از سنسور جدید برای تصدیق هویت را راهی بی‌کم‌وکاست و امن توصیف کرد. گواه او برای این حرف ۶۰۰ میلی‌ثانیه‌ای است که این سنسور برای تشخیص، بررسی و پاسخ دادن به اثر انگشت شما نیاز دارد. جالب اینجاست که هر چقدر دفعات استفاده از سنسور بیشتر می‌شود، کارایی آن نیز بهبود می‌یابد و سریع‌تر به شما پاسخ می‌دهد. این سنسور به‌طور آزاد عرضه شده و سازنده‌های اپلیکشن‌های سوم‌شخص نیز می‌توانند از آن برای مرحله تصدیق هویت روی اپ‌هایشان استفاده کنند.

 


 

بخش اسکنر سنسورهای جدید را یک واحد سخت‌افزاری کاملا ایزوله مدیریت می‌کند. از این نظر می‌توان Nexus Imprint را مشابه سنسور تاچ آی‌دی اپل دانست. پیاده‌سازی چنین سازوکاری موجب می‌شود امنیت اطلاعات ذخیره‌شده توسط سنسور بسیار بالا رود. بدافزارهایی که به‌دنبال سرقت اثر انگشت‌های ذخیره‌شده و عبور از سد امنیتی‌اند در مقابل متد امنی که در این واحد کار گذاشته شده است متوقف می‌شوند.

 


 

در کنفرانس Back Hat تابستان امسال دیدیم که چگونه محققان حوزه امنیت توانستند حمله‌ای ترتیب دهند و اطلاعات ذخیره‌شده توسط سنسور شناسایی اثر انگشت HTC One Max را استخراج کنند. این موضوع زنگ خطری بود تا متولیان این حوزه، که شرکت گوگل با گوشی‌های نکسوس و سیستم عامل اندروید در صدر آنهاست، تمهیداتی سفت‌وسخت‌تر بیندیشند. خوشبختانه، به‌لطف استفاده از واحد سخت‌افزاری ایزوله در Nexus Imprint، وجود باگ در سیستم عامل اندروید نیز موجب لورفتن اطلاعات نمی‌شود.

 

منبع: The Verge
نظرات کاربران

در حال بارگذاری