تست همراه اول

سرویس خبر
26 شهریور 1394 ساعت 17:00
20 نظر

 

برای ساخت آیفون 6اس بسیار کمتر از آنچه می‌پردازید هزینه شده است

تقریبا هر سال پس از معرفی‌ آیفون جدید اپل گیگ‌ها و کاربران علاقه زیادی برای به چالش کشیدن آن در هر زمینه‌ای پیدا می‌کنند! مانند خم کردن آیفون ۶ پلاس و... در این پست هزینه واقعی‌‌ای را که اپل برای ساخت آیفون ۶اس‌ صرف کرده با شما در میان می‌گذاریم.

برای ساخت آیفون ۶اس‌ نسخه ۶۴ گیگابایتی تنها ۲۳۴ دلار صرف شده است. این گزارش را Bank of America Merrill Lynch نیز تایید کرده است.

 


 

این بار هزینه ساخت آیفون جدید ۶اس‌ برای اپل کمی‌ گران‌تر از آیفون ۶ سال قبلی‌ تمام شده است، چراکه هزینه ساخت آیفون ۶ حدود ۲۰۵.۸ دلار بود. دلیل این افزایش هزینه هم این است که اپل امسال ارتقای سخت‌افزاری چشمگیری نسبت به سال گذشته در آیفون ایجاد کرده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سنسور جدید 3D Touch و سری ۷۰۰۰ آلومینیوم به‌کاررفته در آیفون و البته Taptic Engine اشاره کرد.

بیشترین هزینه ۱۲۷ دلار بوده که صرف Semiconductor شده، که نیمه‌رسانا‌هایی‌ برای ارتباط داخلی‌ قطعات‌اند، و پس از آن‌ ۳۶ دلار برای قطعات رادیویی و مخابراتی و ۲۵ دلار برای پردازنده ۶۴ بیت A9 و ۲۲ دلار برای برخی‌ سنسور‌ها مانند NFC‌ و Touch ID و ۷۳ دلار برای صفحه نمایش و باتری و دوربین و ۳۳ دلار برای ساخت بدنه صرف شده است.

 


 

منبع : Redmondpie  26 شهریور 1394
20 نظر
4.00
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری