تست همراه اول

سرویس خبر
23 شهریور 1394 ساعت 14:00
27 نظر

 

راهنمای اندروید: اسکرین شات گرفتن بدون استفاده از دکمه‌های گوشی

کاربران اندروید قادرند با گرفتن همزمان دکمه‌های پاور/هوم و صدا از صفحه گوشی‌شان اسکرین‌شات بگیرند، ولی علاوه بر این روش راه‌های آسان‌تری هم در اندروید وجود دارد. یکی از این راه‌ها استفاده از اپلیکیشن Screenshot Easy است.

همان‌طور که اسکرین‌شات گرفتن از صفحه کامپیوتر در بسیاری موارد به کمکمان می‌آید، اسکرین‌شات گرفتن از صفحه گوشی نیز گاهی لازم می‌شود. از نسخه 4 اندروید به بعد امکان گرفتن اسکرین‌شات بدون نیاز به روت بودن دستگاه به گوشی‌های اندرویدی اضافه شد. در اکثر این گوشی‌ها می‌توانید با گرفتن همزمان دکمه پاور و صدا از صفحه عکس بگیرید، اما این روش با مشکلاتی به شرح زیر همراه است.

 


 

  1. ممکن است در طولانی‌مدت و با استفاده زیاد دکمه‌های گوشی خراب شوند.
  2. همزمان گرفتن دکمه‌ها کار سختی است و به دقت و تکرار نیاز دارد.
  3. ممکن است در بعضی گوشی‌های اندرویدی ترکیب گرفتن دکمه‌ها متفاوت باشد.

کاربرانی که از گوشی‌های پرچم‌دار جدید سامسونگ استفاده می‌کنند می‌دانند که حالتی در این گوشی‌ها قرار داده شده تا با عبور کف دست از بالای نمایشگر بتوان از صفحه اسکرین‌شات گرفت. اما آیا راه آسان‌تری برای اسکرین‌شات گرفتن در سایر گوشی‌ها وجود دارد که مشکلات بالا را نداشته باشد؟

 


 


اپلیکیشن Screenshot Easy به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به‌ فشار دادن دکمه فیزیکی از صفحه گوشی اسکرین‌شات بگیرید. این اپلیکشن 6 حالت مختلف برای گرفتن اسکرین‌شات در اختیارتان می‌گذارد که البته به نظر من تنها سه حالت اول مفیدند.
با روشن کردن گزینه اول، آیکون شناوری روی صفحه ظاهر می‌شود که با لمس آن می‌توانید از صفحه اسکرین‌شات بگیرید.
اگر فکر می‌کنید این آیکون مزاحم کار شماست، می‌توانید با روشن کردن گزینه دوم کاری کنید که با پایین آوردن نوار نوتیفیکیشن امکان اسکرین‌شات گرفتن داشته باشید.
روشن کردن گزینه سوم باز هم کار را راحت‌تر می‌کند تا شما قادر باشید تنها با تکان دادن گوشی‌تان از صفحه‌اش اسکرین‌شات بگیرید.
به یاد داشته باشید که پس از روشن کردن گزینه‌های موردنظر باید دکمه Start Capture را فشار دهید تا اپلیکیشن Screenshot Easy فعال شود.


دانلود Screenshot Easy برای اندروید از گوگل پلی  23 شهریور 1394
27 نظر
4.02
  59 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری