تست همراه اول

سرویس خبر
15 شهریور 1394 ساعت 17:00
4 نظر

 

فورس تاچ آیفون 6s سه نوع لمس را تشخیص می‌دهد

این‌طور که از خبرها به گوش می‌رسد، استفاده از فورس تاچ در آیفون‌های جدید حتمی است، اما ظاهرا کاربردهای جدیدی هم برای این تکنولوژی در نسل جدید آیفون‌های اپل در نظر گرفته شده.

تقریبا دیگر با اطمینان می‌توان گفت که اپل قصد دارد در آیفون‌های جدید خود از تکنولوژی فورس تاچ بهره بگیرد، اما به نظر می‌رسد چیزهای دیگری هم به فورس تاچ متداول اضافه کرده است. این ویژگی در آیفون‌های جدید با نام 3D Touch Display خوانده می‌شود و البته بی‌دلیل هم نیست که چنین نامی برایش انتخاب شده است.

طبق گفته‌های سایت 9 to 5 Mac، آیفون 6اس تنها به تشخیص ضربه‌های کوتاه و لمس طولانی‌تر نمایشگر نمی‌پردازد، بلکه می‌تواند ضربه‌های (لمس‌های) محکم‌تر را نیز تشخیص دهد. درواقع تشخیص سه نوع متفاوت از لمس نمایشگر در این آیفون‌ها ایجاد شده است.

 

 

درحالی‌که هیچ اسمارت‌فونی حتی از دو نوع متفاوت لمس نمایشگر پشتیبانی نمی‌کند، اپل راه متفاوتی پیش گرفته و می‌خواهد به کاربران آموزش دهد چطور و چه موقع از فورس تاچ استفاده کنند. استفاده از فورس تاچ روی مک‌بوک با مشکلاتی همراه بوده است و احتمالا روی نمایشگر کوچک‌تر گوشی‌ها نیز بدون مشکل نخواهد بود.

البته همه این حدس‌وگمان‌ها در صورتی درست است که شایعات در مورد استفاده از فورس تاچ در آیفون‌های جدید به حقیقت بپیوندد. سایت 9 to 5 mac همچنین از استفاده از فورس تاچ و تکنولوژی لمس 3D در نسل جدید آیپد خبر داده است.

خوب است بدانید اکنون هوآوی نیز در گوشی جدید خود، میت اس، از تکنولوژی فورس تاچ استفاده می‌کند.

منبع: The Verge  15 شهریور 1394
4 نظر
4.08
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری