تست همراه اول

سرویس خبر
9 شهریور 1394 ساعت 17:00
75 نظر

 

مقایسه دوربین‌های P8 و Galaxy S6: کدام‌یک عکس بهتری می‌گیرد؟

می‌توان گفت امسال برای دوربین گوشی‌های اندرویدی سال درجا‌ زدن بود، چراکه در کمتر برندی تغییر خاصی در زمینه تکنولوژی دوربین اتفاق افتاد و هیچ‌کدام فناوری جدیدی در این زمینه ارائه نکرد. اما بیایید ببینیم بین پرچمدار غول پرسابقه کره‌ای و غول چینی چه تفاوت‌هایی وجود دارد و کدام‌یک قوی‌تر است.

چندی پیش بود که شایعه‌ای در سایت‌های خارجی منتشر شد مبنی بر قدرت بالاتر P8 هوآوی نسبت به S6 سامسونگ. همچنین مقایسه دوربین‌های این دو گوشی موضوعی بود که کاربران شبکه اجتماعی جی‌اس‌ام از این رسانه درخواست کرده بودند و ما نیز درخواست این کاربران عزیز را رد نمی‌کنیم.

اما برسیم به اصل مقایسه!
مشخصات فنی
هر دو پرچم‌دار دوربین‌های قدرتمندی دارند و با توجه به عکس‌های ثبت‌شده می‌توان گفت تصاویر رضایت‌بخش و باکیفیتی می‌گیرند. Huawei P8 با دوربین 13 مگاپیکسلی و لرزش‌گیر اپتیکال با فلاش LED دوگانه و Galaxy S6 با دوربین 16 مگاپیکسلی و لرزش‌گیر اپتیکال و فلاش LED تکی به مصاف یکدیگر می‌روند.

 

Huawei P8 Camera Specs:
13 MP, 4160 x 3120 pixels, autofocus, optical image stabilization, dual-LED (dual tone) flash, Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDR, 1080p@30fps
Front Camera: 8 MP, 1080p 

Samsung Galaxy S6 Camera Specs:
16 MP, 2988 x 5312 pixels, optical image stabilization, autofocus, LED flash, Geo-tagging, touch focus, face detection, Auto HDR, panorama, 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, dual-video rec
Front camera: 5 MP, 1440p@30fps, dual video call, Auto HDR 

همان‌طور که در مشخصات دوربین این دو گوشی می‌بینید، سامسونگ در بعضی زمینه‌ها بهتر عمل کرده است. به طور مثال، هنگام فیلم‌برداری S6 می‌تواند با سرعت 120 فریم بر ثانیه نیز فیلم‌برداری کند که این امکان در P8 هوآوی نیست. از طرف دیگر، از نظر رزولوشن نیز S6 می‌تواند با کیفیت 2160p فیلم‌برداری کند، درحالی‌که P8 حداکثر می‌تواند فیلم‌برداری 1080p انجام دهد.
در مقایسه دوربین دوم این دو محصول نیز باز S6 گزینه بهتری است، البته فقط در فیلم‌برداری! اما باید قبول کنیم که Dual Video Call یکی از بهترین تکنولوژی‌های موجود برای دوربین دوم است که به سامسونگ منحصر است و قدرت خاصی برای دوربین سلفی سامسونگ محسوب می‌شود. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید همزمان با دوربین جلو و دوربین اصلی فیلم‌برداری کنید و هر دو را در یک فیلم داشته باشید.
اما کاش حالت HDR برای دوربین جلو P8 هم وجود داشت تا می‌توانستیم در این حالت نیز دوربین جلویی این دو گوشی را با هم مقایسه کنیم. سامسونگ خوشبختانه از ارائه این قابلیت هم دریغ نکرده است.
اما برسیم به مقایسه عکس‌های گرفته‌شده با این دو گوشی. این عکس‌ها در حالت‌های مختلفی گرفته شده است تا بتوان قدرت عملکرد این دو دوربین را منصفانه مقایسه کرد.

حالت اول: برای تشخیص قدرت جذب رنگ‌ها

Huawei P8Samsung Galaxy S6 

حالت دوم: نور مستقیم

Huawei P8Samsung Galaxy S6


 

حالت سوم: نور مستقیم شدید

Huawei P8Samsung Galaxy S6


 

حالت چهارم: ثبت تصویر با زوم 4X

Huawei P8Samsung Galaxy S6


 

حالت پنجم: میزان تداخل رنگ‌ها

Huawei P8Samsung Galaxy S6

 

حالت ششم: نور نسبتا کم

Huawei P8Samsung Galaxy S6


 

حالت هفتم: حالت HDR

Huawei P8Samsung Galaxy S6


 

حالت هشتم: قدرت جذب رنگ‌ها

Huawei P8Samsung Galaxy S6


 

حالت نهم: سرعت شاتر عکس‌برداری (در این حالت در هیچ‌کدام از دستگاه‌ها هیچ ضعفی دیده نشد)

Huawei P8Samsung Galaxy S6


 

حالت دهم: جذب رنگ در نور کم

Huawei P8Samsung Galaxy S6


 

حالت یازدهم: ثبت جزئیات

Huawei P8Samsung Galaxy S6


 

حالت دوازدهم: عکس سلفی

Huawei P8


 

Samsung Galaxy S6


 

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید کدام پرچم‌دار تصاویر بهتری ثبت کرده است؟نظرات کاربران

در حال بارگذاری