تست همراه اول

سرویس خبر
8 شهریور 1394 ساعت 13:30
0 نظر

 

​معرفی و بررسی تخصصی اپلیکیشن: Twilight

دوست ندارید هنگام کار کردن خوابتان ببرد؟ فرزندتان بر اثر بازی با تبلت قبل از خواب، دچار اختلال خلقی و خوابی شده است؟ راهکار ساده‌ای وجود دارد تا شما را از این مشکلات رها کند!

اگر به کار با گوشی و تبلت عادت دارید و دنبال راهی می‌گردید تا چشمتان کمتر خسته شود یا حتی بعضی شب‌ها، که مشغله زیادی دارید، مایلید شب را کار کنید و خوابتان نبرد، بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

 

 

در چشم انسان گیرنده‌های نوری‌ای وجود دارد که نور حاصل از رنگدانه‌ها را جذب می‌کند. به این گیرنده‌های نوری ملانوپسین می‌گویند. اگر این گیرنده را نور آبی با دامنه 460 تا 480 نانومتر تحریک‌ کند، مانع تولید هورمونی به‌نام ملاتونین می‌شود. ملاتونین وظیفه تنظیم چرخه خواب و بیداری را دارد.

 

 

طبق مطالعات، مشخص شده است استفاده روزانه از تبلت و گوشی هوشمند به مدت چندین ساعت، باعث تاخیر یک ساعته در خواب می‌شود.
اپلیکیشنی که امروز قصد داریم معرفی و بررسی کنیم صفحه نمایش دستگاهتان را با ساعت تنظیم می‌کند. به این ترتیب اپلیکیشن Twilight پس از غروب خورشید از میزان نور آبی، که از صفحه نمایش ساطع می‌شود، می‌کاهد و چشم را با نوری قرمزرنگ محافظت می‌کند.

 

 

این فیلتر قرمزرنگ براساس ساعت محلی کار ‌می‌کند و در طول روز به‌تدریج از میزان نور آبی می‌کاهد و نور قرمز را اضافه‌ می‌کند. این امر سبب می‌شود شب ها راحت‌تر بخوابید.

 

 

این اپلیکیشن برای پلتفرم اندروید موجود است و می توانید با این اپلیکیشن در جی‌اس‌ام آشنا شوید. 

 

 

پس از دانلود اپلیکیشن و ورود، به صفحه اصلی اپلیکیشن می‌رسیم. در این صفحه نخست با نوار قرمزرنگی مواجه می‌شویم که سه گزینه در کنار نام اپلیکیشن و شعار آن (برای خواب مفید) به چشم‌ می‌خورد. یک گزینه در سمت چپ قرار دارد که دسترسی‌ به قسمت‌هایی را برای کاربر میسر می‌سازد. در سمت راست نیز دو گزینه وجود دارد: گزینه اول  باعث می‌شود اپلیکیشن فعالیتش را قطع و به‌اصطلاح مکث کند و گزینه دوم ساختن پروفایل‌های گوناگون را ممکن می‌سازد.

 

 

در صفحه اصلی بخش‌هایی وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.
چگونه کار می‌کند (How it Works): در مورد اپلیکیشن و نحوه کارکردش توضیحاتی می‌دهد.
گرمای (دمای) رنگ (Color Temperature): دامنه گرما از 1000k شروع می‌شود و تا 3500k ادامه‌ می‌یابد. هرچه عدد بزرگ‌تر باشد، نور صفحه بیشتر می‌شود و به سمت نور طبیعی‌تر می‌رود.

 

 

شدت (Intensity): هرچه این گزینه به‌سمت 100 زیاد شود، میزان رنگ قرمز صفحه افزایش پیدا می‌کند.
زمان فیلتر (Filter Time): این قسمت چهار حالت دارد: همیشگی (Always)، خورشید (Sun)، هشدار (Alarm) و سفارشی (Custom). در پایین این فیلتر خط زمانی وجود دارد که براساس موقعیت جغرافیایی می‌توان تنظیمش کرد.

 

 

تنظیمات بیشتر: در این بخش تنظیمات بیشتری وجود دارد، از جمله کنترل نور پس‌زمینه، متوقف کردن Twilight هنگام کار با برخی اپلیکیشن‌ها و هماهنگ‌سازی آن با لامپ‌های هوشمند.
با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید ساعت‌ها با گوشی و تبلت خود کار کنید، بدون اینکه دچار اختلالات خواب شوید!

دانلود Twilight برای اندروید از کافه بازار

دانلود Twilight برای اندروید از گوگل پلی استور  8 شهریور 1394
0 نظر
4.00
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری