تست همراه اول

سرویس خبر
5 شهریور 1394 ساعت 15:00
5 نظر

 

​آخرین عکس‌های درز کرده از آیفون 6s؛ پردازنده A9 واقعی است؟

اگر خبرهای مربوط به آیفون 6s را دنبال کرده باشید، شاهد عکس‌های لورفته زیادی از این گوشی بوده‌اید. هرچه به زمان احتمالی معرفی آیفون جدید اپل نزدیک‌تر ‌می‌شویم، عکس‌های جدیدتری از این محصول به بیرون درز می‌کند.

تاریخ معرفی، رنگ‌های جدید و دوربین بهتر از جمله ویژگی‌هایی است که در اخبار چند هفته اخیر آیفون 6s روی آنها مانور داده شده است.

 

 

اما در جدیدترین خبر عکس‌هایی از آیفون 6s  به بیرون درز کرده که در آن بورد منطقی و صفحه نمایشش به تصویر کشیده شده است. البته در این گوشی از بعضی قطعات آیفون 6 (باتری و پوسته پشتی) نیز استفاده شده است تا بتوان گوشی را روشن کرد و آیکون چرخ دنده را به نمایش گذاشت.
یکی از مهم‌ترین شایعات حول آیفون جدید به‌کار رفتن ماژول فورس تاچ در آن است؛ ماژولی که به دستگاه اجازه می‌دهد میزان فشار انگشت کاربر را حس کند و، بسته به میزان فشار، فرامین مختلفی اجرا کند. اما در عکس‌های آیفون نیمه‌کاره به نظر‌ نمی‌رسد جایی برای فورس تاچ وجود داشته باشد.

 

 

آیفون جدید تغییراتی نسب به آیفون 6 یافته است؛ به‌عنوان مثال، محافظ پشت صفحه نمایش، به‌جای اینکه پیچ شود، چسبانده شده است.
بورد منطقی آیفون 6s تغییرات خوبی کرده است. استفاده از مودم بیس‌باند کوالکام MDM9635M LTE برای پشتیبانی سریع‌تر و بهتر از LTE و کاهش مصرف انرژی حاصل از آن یکی از ویژگی‌های جدید است. نکته دیگری که به چشم می‌آید استفاده از تراشه رادیویی (گیرنده و فرستنده) کوالکام WTR3925 است. وظیفه این تراشه جفت شدن با مودم‌های جدید برای افزایش کارایی شبکه سلولار است.

 

 

تراشه جدید بسیار کوچک‌تر و کم‌مصرف‌تر از تراشه آیفون 6 و 6 پلاس است. آیفون 6، برای بهتر شدن سرعت اتصال، تراشه رادیویی را با تراشه دیگری ترکیب می‌کرد تا طیف‌های مختلف را به یک اتصال تبدیل کند. به این ترتیب سرعت و حجم شبکه افزایش پیدا می‌کرد. اما به نظر می‌رسد در آیفون 6s این دو تراشه با یکدیگر ترکیب شده‌اند و به تراشه جدیدی تبدیل شده‌اند که هم فضای کمتری می‌گیرد و هم انرژی کمتری مصرف می‌کند.

 


 


از نظر فنی شاید مهم‌ترین ویژگی آیفون 6s پردازنده جدیدش یعنی A9 باشد که در شایعات زیادی به آن اشاره شده است. اما در عکس‌هایی که در دست داریم این قطعه جزو قطعاتی است که در نسخه پیش‌تولیدی آیفون 6s حضور ندارد. اما آنچه این عکس‌ها به ما نشان‌ می‌دهد افزایش اندازه جایگاه پردازنده است. جای پردازنده نسبت به جای پردازنده A8 حدود 10 درصد افزایش یافته است. با این تفاسیر به نظر می‌رسد شایعه استفاده از A9 واقعی است و باید منتظر پرقدرت‌ترین آیفون بود.

 
منبع: Mac Rumors  5 شهریور 1394
5 نظر
4.50
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری