تست همراه اول

سرویس خبر
26 مرداد 1394 ساعت 22:30
6 نظر

 

گوگل نام اندروید M را فاش کرد [به‌روز‌رسانی]

سرانجام، بعد از پیش‌بینی‌های فراوان، نام اندروید M فاش شد. زمان عرضه اندروید جدید پاییز سال جاری است و اندروید M نسخه ششم از این سیستم عامل خواهد بود.

گوگل فاش کرد نام اندروید بعدی یا همان اندروید M نوعی آب‌نبات نرم یا در اصطلاح Marshmallow خواهد بود. 

این نسخه از اندروید، که با ورژن ۶ ۵.۲ عرضه خواهد شد، اواخر ماه مه سال جاری در جریان برگزاری همایش Google I/O 2015 معرفی شده بود. اندروید مارشمالو در پاییز سال جاری و همزمان با عرضه نکسوس‌های جدید به‌صورت عمومی منتشر خواهد شد.

از ابتدای معرفی اندروید M تاکنون پیش‌بینی‌ها و حدس‌های زیادی در خصوص نام نسخه جدید جریان داشت. بسیاری اعتقاد داشتند که نام این نسخه از اندروید از شکلات‌های M&M برگرفته می‌شود، اما حالا باید به طرفداران این شکلات بگوییم متأسفیم! نام اندروید بعدی مارشمالو خواهد بود.

 

 

اندروید مارشمالو از نظر سطوح دسترسی اپلیکیشن‌ها به بخش‌های مختلف گوشی تغییرات مهمی دارد. همچنین ارائه خدمات Android Pay، پشتیبانی از درگاه USB Type-C و چندین و چند بهبود دیگر در عملکرد سیستم عامل از جمله تغییرات مهم اندروید ۶ ۵.۲ است.

تاکنون مشخص شده که گوگل در حال کار روی دو تلفن هوشمند نکسوس جدید است که یکی را هوآوی و دیگری را ال‌جی می‌سازد. همین امروز بود که عکس‌هایی از نمونه ساخته‌شده نکسوس جدید ساخت ال‌جی را در خبرها دیدیم. اما از نکسوس ساخت هوآوی هنوز تصویری منتشر نشده و پیش‌بینی می‌شود نکسوس گران‌تر همین نکسوس هوآوی باشد. هر دو نکسوس به احتمال زیاد به سنسور اثر انگشت نیز مجهزند؛ ضمن اینکه هر دو به‌صورت پیش‌فرض اندروید ۶ ۵.۲ را روی خود نصب دارند.

 

به‌روزرسانی: برخلاف آنچه تصور می‌شد، اندروید مارشمالو با نسخه ۶ عرضه می‌شود و از اندروید ۵.۲ خبری نیست.

منبع: theverge  26 مرداد 1394
6 نظر
4.87
  15 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری