تست همراه اول

سرویس خبر
25 مرداد 1394 ساعت 12:30
5 نظر

لینکدین؛ شبکه اجتماعی متخصصین و حرفه‌ای‌ها

​معرفی و بررسی تخصصی اپلیکیشن: LinkedIn

مهارت‌های خود را معرفی کنید، با فرصت‌های شغلی آشنا شوید و فعالیت‌های دوستانتان را در این شبکه دنبال کنید.

یافتن شغل مناسب یکی از دغدغه‌های مهم افراد مختلف است. شغلی که متناسب با مهارت‌ها و روحیات فرد باشد تاثیر بسیار خوبی بر زندگی وی دارد. استخدام نیروی کار ماهر نیز در اولویت هر سازمان و شرکتی قرار دارد. یکی از معیارهای مهم شناخت نیروی ماهر رزومه وی است. رزومه شامل فهرستی از مهارت‌ها، مدارک تحصیلی و سوابق شغلی است.

 

 

شبکه اجتماعی لینکدین برای برقراری ارتباط میان شاغلان حوزه‌های مختلف ایجاد شده است. افراد از اقصی نقاط دنیا می‌توانند در این شبکه اجتماعی عضو شوند و رزومه آنلاین خود را بسازند. این شبکه اجتماعی به‌منظور راحتی کاربران و جذب افراد بیشتر اپلیکیشن‌هایی برای پلتفرم‌های موبایل نیز طراحی کرده است. لینکدین برای سیستم عامل‌های iOS، اندروید (کافه بازار)، ویندوزفون و بلک‌بری موجود است.
اگر در شبکه اجتماعی لینکدین عضو هستید، می‌توانید با انتخاب گزینه ورود (Sign In) وارد اپلیکیشن شوید و همه اطلاعاتی که در وب‌سایت لینکدین دارید در اپلیکیشن نیز در اختیارتان خواهد بود. اگر هنوز در این شبکه عضو نشده‌اید، با انتخاب گزینه پیوستن  (Join Now) می‌توانید در لینکدین ثبت‌نام کنید.

 


پس از ورود به اپلیکیشن با صفحه اصلی (Home) آن مواجه می‌شوید. در این صفحه می‌توانید پست‌های افرادی را مشاهده کنید که عضو حلقه دوستی شما هستند، پست‌ها را بپسندید (لایک کنید) و شرح یا کامنتی برای آنها بنویسید. در نوار بالایی صفحه اصلی سه گزینه قرار دارد. در سمت چپ آیکون لینکدین قرار دارد که در ادامه به توضیح آن‌ خواهیم پرداخت. در وسط نوار جستجو وجود دارد که از طریق آن می‌توانید به جستجوی افراد، مشاغل، کمپانی‌ها و گروه‌ها بپردازید.

 

 

در سمت چپ نیز با انتخاب گزینه قلم و کاغذ می‌توانید پستی در لینکدین منتشر کنید یا با استفاده از @ مطلبی خطاب به فردی بنویسید. پس از نوشتن مطلب خود می‌توانید انتخاب کنید که چه افرادی بتوانند پست شما را ببینند: همه اعضای شبکه لینکدین یا فقط دوستان خودتان.

 

 

با انتخاب لوگوی لینکدین در صفحه اصلی وارد قسمتی می‌شوید که به قسمت‌های مختلف مرتبط می‌شود. در این نیم‌صفحه از پست‌های موجود در صفحه اصلی یک اسلایدشو به نمایش گذاشته می‌شود. در قسمت پایین آن عکس پروفایل شما کنار نامتان قرار دارد که با انتخاب آن وارد قسمت رزومه خود می‌شوید.
با ورود به قسمت رزومه و انتخاب نوار بالایی می‌توانید نام و نام خانوادگی، محل زندگی (کشور)، شاخه صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید و عنوانی برای خود وارد کنید. این قسمت شامل بخش‌های دیگر نیز می‌شود، از جمله سابقه کار (Experience) که می‌توانید در آن سوابق مختلف کاری‌تان را وارد کنید. مدارک تحصیلی‌تان را می‌توانید در قسمت آموزش (Education) ثبت کنید. به قسمت مهارت‌ها و تخصص‌ها (Skills & Expertise) هرآنچه در آن تخصص دارید اضافه کنید. در بخش خلاصه (Summary) تجربیات کاری و اهدافتان را بنویسید. بخش‌های بعدی نیز به راه‌های ارتباطی شما مربوط می‌شود که می‌توانید آنها را اضافه کنید.
بخش بعدی مربوط به عکس پروفایل است. عکس پروفایل را وارد یا ویرایش کنید. در کنار عکس پروفایل  بخشی وجود دارد که به نمایش افرادی می‌پردازد که از پروفایل شما بازدید کرده‌اند. با انتخاب این گزینه می‌توانید به تحلیل آماری بهتری در مورد بازدید از پروفایلتان دست پیدا کنید. این صفحه در واقع نمایی از پروفایل شماست که شخص دیگری آن را می‌بیند.

 

 

با استفاده از گزینه سه‌نقطه در سمت راست نوار بالای اپلیکیشن می‌توانید از طریق ایمیل پروفایلتان را برای شخص دیگری ارسال کنید.
افرادی که ممکن است بشناسید :(People You May Know) این قسمت به معرفی افرادی می‌پردازد که ممکن است آنها را بشناسید و بخواهید با آنها ارتباط برقرار کنید. می‌توانید با ارسال درخواست به این افراد با ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

 

ارتباطات :(Connections) فهرست افرادی را نمایش می‌دهد که با شما از طریق لینکدین در ارتباط هستند.
مشاغل :(Jobs) شغل‌های موجود و مرتبط با شما برایتان نمایش داده می‌شود.
کمپانی‌ها :(Companies) در این قسمت کمپانی‌های موردعلاقه خود را دنبال کنید و با کارکنان و فرصت‌های شغلی آنها بیشتر آشنا شوید.
گروه‌‌ها :(Groups) در گرو‌های مرتبط با شغل و حرفه خود عضو شوید و از اطلاعات و نکات‌ آنها بهره‌مند شوید.
پالس :(Pulse) اخبار روزانه دنیا در این قسمت در دسترس است. با مطالعه این قسمت می‌توانید همیشه به‌روز باشید.
میان‌بر :(Add Shortcut) در صورت تمایل می‌توانید میان‌برهایی برای تحلیلگر پروفایلتان، گروه‌های موردعلاقه یا آخرین فعالیتتان ایجاد کنید.
و در قسمت تنظیمات (Settings) می‌توانید اطلاعات حسابتان را ویرایش کنید و سایر اعمال تنظیماتی را انجام دهید.

دوستان شما در جی‌اس‌ام نظر خود را در مورد اپلیکیشن لینکدین بیان کرده‌اند که در ادامه می‌توانید آنها را بخوانید.

»این روزها داشتن یوزر در شبکه‌های اجتماعی بدیهی به نظر می‌رسد. یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی برای متخصصان لینکدین است. شما در لینکدین می‌توانید رزومه خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنید و سوابق کاری افراد را روی گوشی خود مشاهد کنید.«


»دسترسی به لینکدین از طریق اپلیکیشن سریع‌تر از وب است. ارسال نوتیفیکیشن روی موبایل خیلی مهم است و باخبر شدن از هر تغییری را سبب می‌شود«.


«اپلیکیشنی جذاب و دوست‌داشتنی که می‌توان فرصت‌های شغلی را در آن دید و از کارهای جدید دوستان و اطرافیان مطلع شد«.


»اگر به استفاده از لینکدین عادت کنید، به‌جرئت می‌توان گفت که زندگی کاری و حرفه‌ای شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. امکان آشنایی با صاحبان مشاغل و متخصصان چیزی نیست که بتوانید به‌راحتی آن را هر جایی پیدا کنید.«


»اپلیکیشن لینکدین بسیار ضعیف و بد عمل می‌کند. دکمه‌ها حس اپلیکیشن را منتقل نمی‌کنند و اکشن‌ها بسیار کند و بد عمل می‌کنند.«


»کار کردن با اپلیکیشن لینکدین بسیار ساده‌تر از نسخه تحت وب آن است. دسترسی ساده برای اشتراک‌گذاری مطالب و دسته‌بندی درست بخش‌ها از ویژگی‌های آن است. نمایش آخرین مطالب صفحه اصلی به‌شکل اسلایدر و نمایش نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن به‌صورت دسته‌بندی‌شده از مزیت‌های این اپلیکیشن است.«

 

دانلود LinkedIn از بازار

دانلود LinkedIn از گوگل پلی

دانلود LinkedIn از اپ استور

دانلود LinkedIn برای ویندوز فون

دانلود LinkedIn برای بلک بری  25 مرداد 1394
5 نظر
4.29
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری