تست همراه اول

سرویس خبر
11 مرداد 1394 ساعت 19:00
7 نظر

 

اختراع جدید مایکروسافت امنیت گوشی را تضمین می‌کند

راه‌های مختلفی برای قفل کردن گوشی هوشمند وجود دارد: وارد کردن PIN، کشیدن الگو، تشخیص چهره و... اما آیا این روش‌ها امنیت کافی دارند؟


 

آخرین نسل تکنولوژی امنیتی برای باز کردن گوشی هوشمند از اثر انگشت استفاده می‌کرد، اما کارشناسان امنیت مایکروسافت به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ‌کدام از روش‌های امنیتی موجود واقعا امنیت را ضمانت نمی‌کند: PIN عددی به‌راحتی کشف می‌شود، شخص سوم به‌راحتی می‌تواند الگوی امنیتی را به خاطر بسپارد و تکنولوژی‌های دیگر هم معایب خاص خود را دارند. به همین دلیل مایکروسافت تکنولوژی جدیدی ارائه کرده است که براساس موقعیت انگشتان، طول آنها، زاویه عددی بین آنها و... کار می‌کند.


امنیت بیشتر
با استفاده از این تکنولوژی کاربر قادر است رمز عبور را براساس لمس صفحه در زمان‌های خاص و حرکت‌های انگشت در جهت‌های خاص تنظیم کند.


 


در صورت استفاده از این تکنولوژی، اگر شخص سومی سعی کند رمز عبور کاربر را بفهمد، فقط حرکت عجیب انگشتان وی را می‌بیند و خوشبختانه به‌سختی می‌تواند حرکت انگشتان وی را تکرار کند!
با رسیدن به این تکنولوژی به نظر می‌آید مایکروسافت یکی از مخالفان اصلی سنسورهای اثر انگشت باشد، چرا که این سنسورها به اثرانگشت‌خوان مخصوص در هر دستگاه نیاز دارند و این امر سبب افزایش هزینه تولید و درنتیجه قیمت تمام‌شده گوشی همراه می‌شود.

 


ایده امنیتی مایکروسافت فقط مخصوص گوشی‌‌ها و تبلت‌ها نیست و می‌توان از این تکنولوژی در محصولات دیگر نیز استفاده کرد، هرچند در پتنت (حق ثبت اختراع) این تکنولوژی از کینکت Xbox One به‌عنوان محصولی نام برده شده که می‌تواند از آن استفاده کند.

 


 


نظر شما در مورد اختراع جدید مایکروسافت چیست؟ آیا پس از ورود این تکنولوژی باید با سنسور اثر انگشت خداحافظی کنیم؟ آیا این اختراع مایکروسافت سبب ارزان‌تر شدن گوشی‌های نسل بعدی می‌شود؟

منبع: Tech Radar  11 مرداد 1394
4601 بازدید
7 نظر
4.56
  9 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری