تست همراه اول

سرویس خبر
7 مرداد 1394 ساعت 15:30
2 نظر

 

تحول بزرگ در شارژرهای بی‌ سیم با فناوری WiPower کوالکام

شارژرهای بی‌سیم در حال حاضر بیشتر به وسیله جانبی تزئینی شبیهند و آن‌طور که باید، کارایی لازم را ندارند. اما شرکت کوالکام به فناوری‌ای دست یافته است که ممکن است دستگاه‌های شارژر بی‌سیم را متحول کند.

کوالکام، شرکت معروف تولیدکننده پردازنده‌های اسنپدراگون، به تکنولوژی جدیدی دست یافته است که می‌تواند به گوشی‏‌هایی با بدنه تمام‌فلزی امکان شارژ شدن به‌صورت بی‌سیم را بدهد. در حال حاضر گوشی‌های فلزی، به‌دلیل جنس بدنه‌شان، قادر نیستند امواج ارسالی از شارژرهای بی‌سیم را به‌راحتی دریافت کنند، اما با این فناوری جدید، که WiPower نام دارد، این گوشی‌ها نیز می‌توانند با سرعتی برابر یا حتی بیشتر از گوشی‌های غیرفلزی از فناوری شارژ بی‌سیم استفاده کنند.

 


 

شارژرهای بی‌سیمی که امروزه برای گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شوند بر اساس دو استاندارد Qi و PMA کار می‌کنند، اما WiPower بر مبنای استاندارد جدیدی به نام Rezence شکل گرفته است. استاندارد Rezence را گروهی متشکل از اعضای سامسونگ، اینتل، مایکروسافت، ال‌جی، ایسوس، لنوو، موتورولا و البته کوالکام توسعه می‌دهد و مطمئنا حضور چنین نام‌های بزرگی تضمین‌کننده پیشرفت سریع WiPower است.
یکی از قابلیت‌های بسیار خوبی که WiPower با خود خواهد داشت این است که برای شارژ شدن گوشی نیازی نیست دستگاه حتما در تماس با شارژر قرار بگیرد. همچنین می‌توان همزمان چند دستگاه را به‌صورت بی‌سیم شارژ کرد. با این ویژگی‌ها، شارژرهای بی‌سیم واقعا می‌توانند مفید بودن خودشان را نشان دهند و استفاده گسترده‌تری پیدا کنند.
هنوز مشخص نیست که شارژرهای بی‌سیم با فناوری WiPower چه زمانی وارد بازار می‌شوند، اما امیدواریم با ورود زودهنگام آنها شاهد تحول بزرگی در این بخش صنعت موبایل باشیم.

منبع: PhoneArena  7 مرداد 1394
2 نظر
3.91
  11 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری