تست همراه اول

سرویس خبر
30 تیر 1394 ساعت 17:30
4 نظر

 

از هر ۳ تلفن هوشمند در سال ۲۰۱۶ یکی دوسیم‌کارته خواهد بود

هر روز گوشی‌های دوسیم‌کارته بیشتری در بازار می‌بینیم، به شکلی که برخی شرکت‌ها، مانند سونی، پرچمدارشان را تنها در نسخه دوسیم‌کارته عرضه می‌کنند. به نظر می‌رسد روند تولید گوشی‌های دوسیم‌کارته نه‌تنها کندتر نمی‌شود، بلکه در سال آینده میلادی تعداد بسیار بیشتری گوشی دوسیم‌کارته به فروش خواهد رسید.

امروزه تعداد زیاد و زیادتری از کارخانه‌های سازنده موبایل، که معمولا هم چینی‌اند مانند Oppo و BLU، گوشی‌های دوسیم‌کارته عرضه می‌کنند. حتی برخی از این تلفن‌های هوشمند دوسیم‌کارته می‌توانند همزمان دو سیم‌کارت فعال و یک کارت حافظه جانبی داشته باشند، ولی در برخی دیگر برای داشتن دو سیم‌کارت باید قید کارت حافظه جانبی را زد، یا برای کارت حافظه قید یکی از سیم‌کارت‌ها را.

 

 

براساس اطلاعاتی که Strategy Analytics منتشر کرده، انتظار می‌رود فروش گوشی‌های دوسیم‌کارته همه مدل‌ها در سال ۲۰۱۶ رشد ۱۹ درصدی داشته باشد. این عدد به این معنی است که فروش ۵۱۶ میلیون گوشی هوشمند دوسیم‌کارته در سال ۲۰۱۶ پیش‌بینی شده. بد نیست اشاره کنیم میزان فروش گوشی‌های هوشمند دوسیم‌کارته در سال جاری میلادی نیز ۴۳۱ میلیون دستگاه پیش‌بینی شده است.

علاوه بر این، در این گزارش آمده که در سال ۲۰۱۶ شاهد فروش ۱/۵ میلیارد گوشی هوشمند خواهیم بود و فروش ۵۱۶ میلیون گوشی دوسیم‌کارته به این معنی است که از هر سه تلفن هوشمندی که در این سال به فروش می‌رسد، یکی دوسیم‌کارته خواهد بود.

بیشترین میزان فروش گوشی‌های هوشمند دوسیم‌کارته در کشورهای چین و هند است، چراکه در این کشورها حق انتخاب بیشتری میان اپراتورهای مختلف موبایلی وجود دارد. شرکت‌های سامسونگ، لنوو و Micromax شرکت‌هایی شناخته شده‌اند که بیشترین بازاریابی و سودآوری را در زمینه ساخت تلفن‌های هوشمند دارند. در طرف دیگر هم اپل قرار دارد که به آن «بازنده بزرگ» می‌گویند، چراکه این شرکت هیچ گوشی دوسیم‌کارته‌ای تولید نکرده و، به‌نقل از این گزارش، بازار بزرگی را از دست داده است.

البته این نکته را هم فراموش نکنیم که اپل در سال‌های اخیر نشان داده به‌دنبال حذف سیم‌کارت از دستگاه‌های خودش است و با عرضه اپل سیم در آیپد ایر ۲ عرضه‌شده در امریکا این موضوع را به شکلی دیگر بیان کرد. در حقیقت اپل قصد دارد، به‌جای عرضه دستگاه‌های دوسیم‌کارته، درگاه سیم‌کارت را به‌کلی حذف کند و در عوض بتوان به‌شکل نرم‌افزاری میان اپراتورهای مخابراتی مختلف سوییچ کرد.

نظر شما درباره این خبر چیست؟ آیا گوشی دوسیم‌کارته را ترجیح می‌دهید یا گوشی معمولی؟

منبع: PocketNow  30 تیر 1394
2684 بازدید
4 نظر
5.00
  6 رای
مایکت

نظرات کاربران

در حال بارگذاری