تست همراه اول

سرویس خبر
29 تیر 1394 ساعت 14:33
1 نظر

 

درز مشخصات مختلف قلم سامسونگ گلکسی نوت 5

این روزها نام گلکسی نوت ۵ در وب‌سایت‌های فناوری فراوانی می‌چرخد و این بار خبرها در مورد S Pen است. اخیرا تصاویر مربوط به قلمی که قرار است به همراه این فبلت عرضه شود در شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر شده است. رنگ بدنه قلم، همان‌طور که انتظار می‌رفت، مایل به طلایی است.

روزبه‌روز به معرفی گلکسی نوت ۵ نزدیک‌تر می‌شویم. شایعات از ماه اوت به عنوان موعد تحقق این امر یاد می‌کنند که کمتر از دو هفته تا فرارسیدن آن فاصله داریم. تا امروز شایعات مختلفی از این گجت به دستمان رسیده و اطلاعات مربوط به آن را از زبان وب‌سایت‌های فناوری شنیده‌ایم. این روزها نام گلکسی نوت ۵ در وب‌سایت‌های فناوری فراوانی می‌چرخد و این بار خبرها در مورد S Pen است. اخیرا تصاویر مربوط به قلمی که قرار است به همراه این فبلت عرضه شود در شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر شده است. رنگ بدنه قلم، همان‌طور که انتظار می‌رفت، مایل به طلایی است. طبق آنچه در تصاویر دیده می‌شود، از تغییری انقلابی در S Pen خبری نیست؛ به‌جز یک مورد.

با دقت در تصاویر، در انتهای S Pen شکافی دیده می‌شود که احتمال می‌رود در راستای سازگار کردن قلم با قابلیت خروج خودکار از بدنه باشد؛ ویژگی‌ای که چندی پیش در پتنت‌های ثبت‌شده سامسونگ شناسایی شده بود. بنابراین این فکر در ذهن تقویت می‌شود که احتمالا گلکسی نوت ۵ نخستین محصولی باشد که سامسونگ آن را به قابلیت خروج خودکار قلم از بدنه مجهز می‌کند. بدنه S Pen جدید نیز فلزی است و این بار سامسونگ تلاش بیشتری صرف زیباتر کردن آن کرده. با در نظر گرفتن این نکته که اس پنی با دو طول متفاوت داریم، احتمالا این امکان وجود دارد که انگشتتان را روی انتهای قلم فشار دهید و قلم خارج شود؛ شبیه عملکردی که در خودکارهای فشاری دیده‌ایم.

طبق آنچه از شایعات و اخبار منتشرشده تا امروز در مورد گلکسی نوت ۵ شنیده‌ایم، پردازنده فبلت آینده سامسونگ اگزینوس 7422 به‌همراه ۴ گیگابایت رم است. ظاهرا صفحه نمایش همچنان در همان اندازه ۵.۷ نگه داشته شده و رزولوشنی برابر ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل دارد. پیش‌بینی می‌شود با گجتی زیبا و قدرتمند طرف باشیم که طرفداران سری گلکسی نوت را راضی می‌کند. سامسونگ معمولا فبلت‌های سری گلکسی نوت را در مراسم IFA ماه سپتامبر معرفی می‌کند، اما، این‌طور که پیداست، امسال کمی پیش‌قدم شده تا میزان فروش گجت آیفون ۶اس اپل را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از برتری‌های اپل هنگام معرفی آیفون جدید در دسترس قرار گرفتن محصول به‌فاصله چند هفته پس از معرفی است. برای آنکه سامسونگ رقابت با اپل را افزایش دهد، انتظار می‌رود وقفه چندین ماهه معرفی تا عرضه سامسونگ نیز در مورد گلکسی نوت ۵ به چندین هفته کاهش پیدا کند.

منبع: androidheadlines  29 تیر 1394
1 نظر
4.77
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری