تست همراه اول

سرویس خبر
23 تیر 1394 ساعت 15:06
3 نظر

 

گوشی گران‌قیمت مایکروسافت با ویندوز 10 در راه است

تری میرسون، مدیر بخش ویندوز و دیوایس‌های مایکروسافت، خبر عرضه گوشی گران‌قیمت لومیا توسط این شرکت را تایید کرده و گفته است مایکروسافت قصد ندارد بخش موبایلش را تعطیل کند.

در روزهای اخیر شایعات زیادی شنیده شد که مایکروسافت می‌خواهد بخش موبایلش را تعطیل کند و دیگر برنامه‌ای برای آن ندارد. اما گفته‌های تری میرسون، مدیر بخش ویندوز و دیوایس‌های این شرکت، تایید کرد که این شرکت هنوز هم قصد دارد گوشی همراه تولید کند، آن هم از نوع گران‌قیمت!

میرسون، که در اولین کنفرانس شرکای جهانی مایکروسافت در ارلندو سخنرانی می‌کرد، گفت: هفته گذشته ما از برنامه‌هایمان برای خط لومیا صحبت کردیم، اما اجازه بدهید خیلی واضح بگویم؛ به‌زودی گوشی گران‌قیمت لومیای جدید را خواهید دید که برای ویندوز 10 طراحی شده است.

منظور میرسون از برنامه‌های اعلام‌شده برای خط تولید لومیا همان تعدیل نیروی 7800 نفری است که ساتیا نادلا در موردش صحبت کرده بود. البته خود نادلا هم عنوان کرده بود که مایکروسافت به تولید گوشی‌های لومیا ادامه می‌دهد، اما، به‌جای گوشی‌های زیاد، تنها به تولید گوشی‌هایی محدود در رده ارزان‌قیمت، تجاری و پرچمدار اکتفا می‌کند.

 


 

این امکان وجود دارد که مایکروسافت گوشی‌های جدید لومیای خود را در نمایشگاه IFA 2015 در ماه سپتامبر در برلین رسما معرفی کند. مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که چهارم سپتامبر برای معرفی دیوایس‌های دارنده ویندوز 10 رویداد خبری برگزار می‌کند.

اگرچه هم نادلا و هم دیگر مسئولان مایکروسافت اعلام کرده‌اند این شرکت به توسعه گوشی‌های همراه ادامه می‌دهد، کاملا مشخص است که اولویت مایکروسافت کامپیوترهای شخصی و ویندوز 10 است؛ همان حوزه‌ای که این شرکت هنوز هم بدون هیچ رقیبی حرف اول را در دنیا می‌زند.

منبع: windowscentral  23 تیر 1394
3 نظر
4.77
  13 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری