سرویس خبر
25 خرداد 1394 ساعت 09:52
3 نظر

 

دو آهنربای قدرتمند نئودیمیوم اپل واچ ۱۰ هزار دلاری را خرد کرد

تیم TechRax، که در اینترنت برای خرد کردن و خراب کردن آزمایشی وسایل مختلف اسم و رسم زیادی پیدا کرده، یک ساعت طلای اپل را میان دو قطعه آهنربای نئودیمیوم قرار داد. این آهنربا می تواند فشاری حدود 650 پوند ایجاد کند.

آیا می دانید آهنربای نئودیمیوم چیست؟ اصلا عجیب نیست که شما هم فقط وقتی با این آهنربا آشنا شوید که دو تکه کوچک از آن، یعنی قوی ترین فلز خاکی کمیاب جهان، با هم برخورد کنند، آن هم در حالی که یک ساعت طلای اپل در میانشان است!

برای اینکه بفهمید این آهنرباها چقدر قوی اند می توانیم بگویم که یک تکه مکعب چند سانتی متری از این آهنربا، اگر به درستی به کار گرفته نشود، ممکن است صدمات جسمی به بار آورد. از این آهنرباها معمولا در صنایع و محصولات تجاری مثل دستگاه های MRI، بلندگوها، و ژنراتورها و موتورهای الکتریکی استفاده می شود.

همچنین از این آهنرباها می شود برای خرد کردن گجت ها نیز استفاده کرد. تیم TechRax، که در اینترنت برای خرد کردن و خراب کردن آزمایشی وسایل مختلف اسم و رسم زیادی پیدا کرده، یک ساعت طلای اپل را میان دو قطعه آهنربای نئودیمیوم قرار داد. این آهنربا می تواند فشاری حدود 650 پوند ایجاد کند.

 

 

اگر فیلم این آزمایش را نگاه کنید، می بینید که ساعت اپل با فشار میان این دو آهنربا خرد می شود و صفحه نمایشگرش کاملا از کار می افتد، اما بدنه طلایی آن صدمه زیادی، به جز چند خط و خش ساده، نمی بنید. همچنین قسمت پشت دستگاه و سنسورهای آن، که با شیشه ای از جنس یاقوت کبود محافظت می شود، مقداری ترک برمی‌دارد.

تیم TechRax برای اینکه از میزان سلامت ساعت اپل پس از این آزمایش اطلاع پیدا کند، آن را در جعبه گذاشت و به شارژ وصل کرد و، در نهایت تعجب، نشانه هایی از سالم بودن دستگاه و شارژ شدن آن دیده شد.

 

خرد شدن اپل واچ ۱۰ هزار دلاری بین دو آهنربای قدرتمند  25 خرداد 1394
3 نظر
4.62
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری