تست همراه اول

سرویس خبر
19 اردیبهشت 1394 ساعت 18:27
8 نظر

 

بررسی ها نشان داده دقت سنسور ضربان قلب اپل واچ فراتر از حد انتظار است

– نویسنده مهمان: اینکه ساعت اپل، سنسور ضربان قلب خوبی داشته باشد اصلا عجیب نیست. اما همانطور که حتما شنیده اید، اگر روی پوست اثری از تتو وجود داشته باشد، این سنسور نمی تواند به خوبی عمل کند که با توجه به اپتیکی بودن آن قابل پیش بینی است. البته سنسور ساعت اپل نسبت به سنسورهای کوچکی که تا امروز در ساعت ها و ابزارهای پوشیدنی مختلف دیده ایم به شکل قابل توجهی بزرگتر است.

– نویسنده مهمان: اینکه ساعت اپل، سنسور ضربان قلب خوبی داشته باشد اصلا عجیب نیست. اما همانطور که حتما شنیده اید، اگر روی پوست اثری از تتو وجود داشته باشد، این سنسور نمی تواند به خوبی عمل کند که با توجه به اپتیکی بودن آن قابل پیش بینی است. البته سنسور ساعت اپل نسبت به سنسورهای کوچکی که تا امروز در ساعت ها و ابزارهای پوشیدنی مختلف دیده ایم به شکل قابل توجهی بزرگتر است. این مورد به این خاطر صورت گرفته تا مطمئن شوند سنسورها می توانند به خوبی بعنوان یک پالس اکسی متر نیز کار کنند و اطلاعاتی حتی بیشتر از آنچه در حال حاضر نرم افزار اپل توانایی دریافت آن را دارد، ارائه کند. اما عملکرد و سنجش ضربان قلب ساعت اپل در مقایسه با سخت افزارهای اختصاصی این کار در چه وضعیتی قرار دارد؟ تحقیقات جدید نشان می دهد که کار این دستگاه واقعا خوب است.
 
 
پیش از این شاهد گله و شکایت های بسیار کاربران در مورد دقیق نبودن سنسورهای ضربان قلب ابزارهای پوشیدنی بوده ایم و در برخی موارد گزارش شده است که سنسور این ابزارها تفاوت قابل ملاحظه ای با مقدار واقعی دارد. اما در مقایسه ای که میان ساعت اپل و یکی از ابزارهای ساخته شده برای اندازه گیری ضربان قلب انجام شده است، ساعت اپل توانسته دقت بالای خود را در این کار نشان دهد.
 
 
همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید ساعت اپل با ساعت Mio که صرفا ابزاری برای اندازه گیری داده ضربان قلب است مقایسه شده است. خطوط سیاه، داده های به دست آمده از سنسور ضربان قلب ساعت اپل و خطوط قرمز مربوط به داده های ساعت Mio است. اگرچه داده های به دست آمده از ساعت اپل در برخی موارد دقت کمتری نسبت به داده های دقیق تر ساعت Mio دارد اما به وضوح مشاهده می شود که در اکثر موارد دقت به دست آمده برای داده ها قابل قبول است و نیاز کاربران را تامین خواهد کرد.
 
منبع: Pocketnow


  19 اردیبهشت 1394
8 نظر
3.57
  21 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری