تست همراه اول

سرویس خبر
5 اردیبهشت 1394 ساعت 10:26
12 نظر

 

جزئیات مشخصات کامل پردازنده جدید ARM منتشر شد

– نویسنده مهمان: بدون شک شرکت ARM یکی از معروف ترین و بهترین سازنده های چیپست است و ما محصولات این کمپانی را در گجت های بسیاری می بینیم. اخیرا این شرکت پردازنده جدید خود را با نام Cortex-A72 معرفی کرده و شب گذشته، به طور کامل از جزئیات مشخصات فنی آن پرده برداشت.

– نویسنده مهمان: بدون شک شرکت ARM معروف ترین و بهترین معماری پردازنده های موبایل را تولید می کند و ما محصولات این کمپانی را در گجت های بسیاری می بینیم. اخیرا این شرکت معماری جدید خود را با نام Cortex-A72 معرفی کرده و شب گذشته، به طور کامل از جزئیات مشخصات فنی آن پرده برداشت.

این پردازنده جزو پردازشگرهای رده بالا محسوب شده و از سرعت بالاتر و همچنین ابعاد کوچک تری نسبت به نسل قبلی خود یعنی Cortex-A57 برخوردار است. تعداد دستورالعمل ها در هر کلاک پردازنده ARM Cortex-A72 نسبت به Cortex-A57 تا سقف ۶۰ درصد بهبود بخشیده شده و در عین حال از ۱۸ تا ۳۰ درصد انرژی کمتری نیز مصرف می کند.

در بخش ابعاد نیز باید گفت نسل بعدی معماری های ARM مناسب پردازنده های ۱۴ و ۱۶ نانومتری طراحی شده، در حالی که محصولات دیگر شرکت ها نظیر مدیاتک و کوالکام در ابعاد ۲۸ نانومتری تولید شده اند. شایان ذکر است که Coretex-A72 عملکرد به مراتب قوی تر و چشمگیرتری در پردازنده های ۱۴ و ۱۶ نانومتری از خود به نمایش خواهد گذاشت.

اما نکته به مراتب هیجان انگیزی که شرکت ARM به آن اشاره کرده کاهش چشمگیر مصرف انرژی تا سقف ۷۵ درصد نسبت به پردازشگر Broadwell اینتل است. این موضوع قطعا خبر خوشی برای منتقدان مشکل مصرف بالای باتری توسط گجت های هوشمند امروزی خواهد بود. باید دید این پردازشگر قدرتمند چه عملکردی را از خود به نمایش خواهد گذاشت. 

منبع: GSMArena  5 اردیبهشت 1394
12 نظر
4.37
  19 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری