تست همراه اول

سرویس خبر
14 آبان 1397 ساعت 13:10
271 نظر

 

آموزش خرید و استفاده از بسته‌های اینترنت همراه اول، ایرانسل و رایتل (آبان ۹۷)

برای اطلاع از جزئیات بسته‌های اینترنت سه اپراتور بزرگ کشور یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل و نحوه فعال‌سازی آنها با ادامه مطلب همراه شوید.

پیش‌نویس: این مطلب در آبان ۹۷ به‌روزرسانی شده است.

این روزها اینترنت همراه استفاده چشم گیری بر روی سیم کارت های موبایل داشته است. ارتقاء شبکه تلفن های همراه به نسل سوم و چهارم و افزایش سرعت دسترسی به اینترنت و در نهایت نفوذ اپلیکیشن های موبایل در بین جامعه سبب شده که شاهد رشد روزافزون استفاده از اینترنت در گوشی های همراه باشیم. اما آیا می دانید با استفاده از بسته های اینترنت هر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل می توانید بسیار مقرون به صرفه تر از این اینترنت همراه استفاده کنید؟ در این پست آموزش استفاده و خرید بسته های اینترنت سیم کارت های ایرانسل، همراه اول و رایتل را قرار داده ایم. 

شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که چرا به جای استفاده از تعرفه آزاد اینترنت همراه باید از بسته های اینترنت استفاده کرد؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است مروری داشته باشیم به هزینه آزاد اینترنت بر روی سه اپراتور اصلی تلفن همراه در کشور. اگر اینترنت سیم کارت شما به طور کلی غیر فعال است بهتر است در ابتدا مطلب آموزش فعالسازی اینترنت سیم کارت های همراه اول، ایرانسل را مطالعه کنید. 

 

بسته های اینترنت سیم کارت ایرانسل و نحوه فعال سازی آن: 

با مراجعه به سایت ایرانسل و صفحه تعرفه های اینترنت همراه با تعرفه های زیر برخورد می کنیم: 

این تعرفه بدین معنی است که اگر شما در اپراتور ایرانسل بدون استفاده از بسته اینترنت، با تعرفه آزاد از اینترنت سیم کارت خود بهره ببرید در سیم کارت های دائمی به ازای هر کیلوبایت ۰.۰۴ تومان و در سیم کارت‌های اعتباری به ازای هر کیلوبایت ۰.۰۶ تومان باید پرداخت کنید. به عبارتی برای دانلود یک فایل ۱۰ مگابایتی (یک ویدیوی کوتاه) در سیم کارت های دائمی مبلغی در حدود ۴۱۰ تومان و در سیم کارت‌های اعتباری مبلغی در حدود ۶۱۵ تومان پرداخت کنید. این نشان می دهد که اگر کاربر پرمصرفی باشید به هیچ وجه استفاده از اینترنت همراه بدون استفاده از بسته های اینترنت مقرون به صرفه نیست. حالا نگاهی به تعرفه بسته های اینترنت ایرانسل و نحوه استفاده از آن بیندازیم.

لیست بسته‌های اینترنت ماهانه ایرانسل:

لیست بسته‌های اینترنت سه ماهه ایرانسل:

لیست بسته‌های اینترنت شش ماهه ایرانسل:

لیست بسته‌های اینترنت یک ساله اینترنت همراه: 

تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه اول: 

لیست بسته‌های اینترنت همراه اول و کد فعال‌سازی:

در همراه اول شما با پرداخت مبلغ ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان در ماه می توانید از ۳ گیگابایت (۱ گیگ روزانه + ۲ گیگ شبانه) اینترنت همراه استفاده کنید. این در حالیست که شما در تعرفه اینترنت آزاد روی سیم کارت دائمی با پرداخت ۸۲۰۰ تومان تنها از ۲۰ مگابایت اینترنت می توانستید استفاده کنید. حال تصور کنید اگر بخواهید ۳ گیگابایت را در ماه بدون استفاده از بسته اینترنت و با تعرفه آزاد دانلود کنید چه مبلغی باید پرداخت کنید؟ اگر چنین حجمی را با تعرفه آزاد و بر روی سیم کارت دائمی دانلود کنید باید مبلغ ۱۲۵,۸۳۰ تومان پرداخت می کردید. پس مقرون به صرفه است که با استفاده از بسته های اینترنت تنها ۱۰۴۰۰ تومان در ماه پرداخت کنید. برای اطلاع از وضعیت بسته های اینترنت همراه اول باید از روش‌های زیر عمل کنید:

بدین ترتیب اگر بر روی سیم کارت همراه اول خود از اینترنت استفاده می کنید، به مانند سیم کارت های ایرانسل، مقرون به صرفه ترین راه استفاده از بسته های اینترنت طبق روش گفته شما دربالا است. حالا نگاهی به وضعیت اینترنت نسل سوم رایتل و هزینه های آن بیندازیم.

بسته‌های اینترنت رایتل و نحوه فعال‌سازی آن:

اپراتور رایتل اولین اپراتور ایرانی مسحوب می شود که اینترنت نسل سوم را در اختیار مشترکین خود قرار داد. در سایت رایتل برای هر سه نوع سیم کارت اعتباری، دائمی و دیتا تعرفه‌ها درج شده است که در جدول زیر مشاهده می‌کنید. رایتل این امکان را فراهم کرده که در مکان هایی که آنتن رایتل شما ضعیف است از آنتن اپراتورهای دیگر استفاده کنید. در این زمان اگر از اینترنت آن اپراتورها بخواهید استفاده کنید باید به ازای هر کیلوبایت بسته به نوع سیم کارت حداقل ۰.۴ ریال پراخت کنید.

حالا نگاهی به بسته های اینترنت سیم کارت های اعتباری و دائمی رایتل بیندازیم و نحوه فعالسازی بسته های اینترنت رایتل را مرور کنیم:

همچنین بسته‌هایی که رایتل روی سیم کارت دیتا ارائه می‌دهد نیز به شرح زیر است:

در رایتل نیز شما اگر بخواهید ۱۰ مگابایت را با سیم کارت اعتباری به صورت تعرفه آزاد دانلود کنید باید مبلغی در حدود ۶۱۴۴ تومان پرداخت کنید اما در ازای آن با خرید یک بسته اینترنت پایه ۳۰ روزه با مبلغ ۱۲۵۰۰ می توانید از ۱.۵ گیگابایت اینترنت و ۵ هزار دقیقه مکالمه صوتی درون شبکه استفاده کنید. اگر بخواهید ۲ گیگابایت را با تعرفه آزاد بر روی سیم کارت های رایتل دانلود کنید باید مبلغی در حدود ۱۲۵,۸۳۰ تومان پرداخت کنید. پس در اینجا نیز مشخص می شود که پرداخت ۱۲۵۰۰ تومان بسیار مقرون به صرفه تر از ۱۲۵,۸۳۰ تومان است. 

 

با مروری که بر قیمت های اینترنت آزاد و بسته های اینترنت همراه اول، ایرانسل و رایتل انداختیم، مشخص شد که اگر کاربری هستید که از اینترنت سیم کارت خود زیاد استفاده می کنید، استفاده از بسته های اینترنت گفته شده توصیه می شود. باز هم ذکر این نکته ضروری است که اگر به طور کلی اینترنت سیم کارت شما فعال نیست، آموزش فعالسازی اینترنت سیم کارت های همراه اول، ایرانسل را قبلا در جی اس ام قرار داده ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

آیا شما هم از بسته های اینترنت بر روی گوشی خود استفاده می کنید؟ به نظر شما کدام بسته اینترنت مقرون به صرفه تر است؟ 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری