تست همراه اول

سرویس خبر
19 فروردین 1394 ساعت 11:59
10 نظر

 

یک ایرانی برنده جوایز عکاسی جهانی Sony در سال ۲۰۱۵ شد

جی اس ام: صالح روضاتی، عکاس ایرانی، امروز به‌عنوان برندهٔ ردهٔ آزاد مردم در جوایز عکاسی جهانی Sony در سال ۲۰۱۵، بزرگ‌ترین مسابقهٔ عکاسی در جهان، برگزیده شد. آکو سالمی، دیگر عکاس ایرانی هم جایگاه سوم مسابقهٔ عکاسی تلفن‌ همراه را به دست آورد. دستاورد روضاتی خارق‌العاده است چرا که کار او در حالی توانسته از بین ۸۰۰۰۰ عکس شرکت‌کننده از سراسر جهان برگزیده شود که وی حتی عکاسی حرفه‌ای نیست.

جی اس ام: صالح روضاتی، عکاس ایرانی، امروز به‌عنوان برندهٔ  ردهٔ آزاد مردم در جوایز عکاسی جهانی  Sony در سال ۲۰۱۵، بزرگ‌ترین مسابقهٔ عکاسی در جهان، برگزیده شد. آکو سالمی، دیگر عکاس ایرانی هم جایگاه سوم مسابقهٔ عکاسی تلفن‌ همراه را به دست آورد.

 

 

دستاورد روضاتی خارق‌العاده است چرا که کار او در حالی توانسته از بین ۸۰۰۰۰ عکس شرکت‌کننده از سراسر جهان برگزیده شود که وی حتی عکاسی حرفه‌ای نیست. عکس برنده توسط پنلی از متخصصین سازمان عکاسی جهانی به ریاست سام بارزیلی، مدیر خلاقیت United Photo Industries  (ایالات متحدهٔ امریکا)، برگزیده شد. داوران به دنبال یک عکس برگزیده در هر یک از ۱۰ ردهٔ آزاد بودند.

روضاتی که در وین اتریش به عنوان هنرمند مستقل، زندگی می‌کند، برندهٔ ردهٔ آزاد مردم با عکسی تحت عنوان «Don Bohlul from Isfahan»  (دُن بهلول از اصفهان) شد.

روضاتی دربارهٔ‌ این عکس گفت: «این عکس در مقابل کلیسای قدیمی کارلس در مرکز شهر وین گرفته شده و شخصیتی خیالی به نام دُن بهلول، دُن کیشوت مشرق زمین، را به تصویر می‌کشد. بسیاری از افراد او را دیوانه می‌پندارند ولی او سخنانی فلسفی و با معنی می‌گوید. این عکس بخشی از سری دُن بهلول من است که بر اساس داستان طنز خیالی تهیه شده است: روزی روزگاری در شهر قدیمی اصفهان دُن بهلول از بازار می‌گذشت و عکس یک زن زیبای موطلایی غربی را در دکه‌ای دید. او عاشق آن زن می‌شود، اسبش را می‌فروشد و در جستجوی آن زن به وین سفر میکند. او در وین شگفت‌زده می‌شود ...»

 

 

روضاتی به‌عنوان جایزه یک دوربین Sony ILCE-7M2K با کیت لنز ۲۸ تا ۷۰ میلی‌متری و یک تلفن هوشمند Xperia™ ‎ دریافت می‌کند و اکنون با برندگان ۹ ردهٔ آزاد دیگر برای بردن عنوان عکاس سال جوایز عکاسی جهانی  Sony در سال ۲۰۱۵ و ۵۰۰۰ دلار آمریکا رقابت می‌کند.

برندهٔ عنوان عکاس کل رده‌ها روز ۲۳ آوریل در جشنی در لندن اعلام می‌شود و این عکاس برای دریافت جایزه‌اش به لندن پرواز خواهد کرد.

علاوه بر این عکس روضاتی در نمایشگاهی در سامرست‌هاوس لندن از ۲۴ آوریل تا ۱۰ مه به نمایش گذاشته خواهد شد و در نسخهٔ ۲۰۱۵ کتاب جوایز عکاسی Sony هم به چاپ خواهد رسید.

جایزهٔ عکاسی با تلفن همراه

آکو سالمی، عکاس ایرانی هم با رأی‌گیری عمومی از طریق وب‌سات سازمان عکاسی جهانی در بین ۲۰ عکاس برگزیده شده در جایگاه سوم قرار گرفت. عکس‌های برگزیده از بین ۱۰۲۹۳ عکس توسط پنلی از داوران متخصص برگزیده شده بود.

این عکس هم در لندن به نمایش گذاشته خواهد شد و عکاس یک تلفن هوشمند Xperia™‎ دریافت خواهد کرد.

   19 فروردین 1394
10 نظر
5.00
  26 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری