تست همراه اول

سرویس خبر
20 بهمن 1393 ساعت 00:00
9 نظر

 

Steve Jobs از تاریخ ۱۷ مهر روی پرده سینماها

– جی اس ام: اولین تلاش هالیوود برای ساخت فیلمی درباره استیو جابز در سال 2013 منتشر شد. فیلمی که اشتون کوچر بازیگر نقش استیو جابز بود و بخش کوتاهی از زندگی جابز را به نمایش گذاشت.

– جی اس ام: اولین تلاش هالیوود برای ساخت فیلمی درباره استیو جابز در سال 2013 منتشر شد. فیلمی که اشتون کوچر بازیگر نقش استیو جابز بود و بخش کوتاهی از زندگی جابز را به نمایش گذاشت. این فیلم که Jobs نام دارد با دوران ترک دانشگاه توسط استیو جابز و کشف اولین کامپیوتر مجهز به صفحه نمایش در خانه وزنیاک شروع می شود. سپس در ادامه شاهد جذب سرمایه گذار از طرف جابز و تاسیس شرکت اپل در کاپرتینو هستیم. در بخش هایی پایانی فیلم نیز شاهد بازگشت استیو به کاپرتینو پس از اخراجش هستیم که این بار با جانی آیو آشنا می شود.

 

 

ماجرای این فیلم درواقع به نوعی ماجرای زندگی استیو جابز است و چیزی اضافه تر ندارد. اما این فیلم چندان هم نظر مخاطبان را جلب نکرد و با کسب امتیاز 5.9 در IMDB، در جدول 5000 هزار فیلم این سایت قرار گرفت. اما این تنها فیلم ساخته شده درباره موسس اپل نخواهد بود. 

Danny Boyle که سابقه ساخت فیلم های 127 ساعت و میلیونر زاغه نشین را در کارنامه دارد، در حال فیلم برداری فیلم Steve Jobs است.

ساخت این فیلم تا کنون شایعات زیادی را در پی داشته است. در ابتدا قرار بود نقش استیو جابز را Christian Bale بر عهده بگیرد اما او پس از مدتی از این کار سر باز زد و دلیل کناره گیری خود را سختی این نقش عنوان کرد. علاوه بر کریستین بیل، شایعاتی مبنی بر بازیگری لئوناردو دیکاپریو به عنوان استیو جابز نیز شنیده شد اما پس از مدتی این شایعه هم تکذیب شد. ولی اکنون فیلم برداری این فیلم شروع شده و بازیگر نقش اصلی داستان Michael Fassbender است. فاسبندر که سابقه بازی در فیلم هایی چون Inglourious Basterds و First Class :Men-X را دارد، سختی نقشی که بر عهده گرفته را می داند و این نقش را قبول کرده است.

از دیگر بازیگران مطرحی که در این فیلم نقش آفرینی خواهند کرد می توان به Kate Winslet و Seth Rogen اشاره کرد. این افراد به ترتیب نقش های Joanna Hoffman و استیو وزنیاک را بازی خواهند کرد.

Joanna Hoffman در حقیقت مدیر بازاریابی پروژه مکینتاش اپل بوده است. او در شرکت اپل و در شرکت NeXT که بعد از ترک اپل توسط جایز تاسیس شد، با استیو جابز همکاری کرده است. استیو وزنیاک را هم تقریبا همه ما می شناسیم. او نقش مهمی در توسعه کامپیوترها و حتی تاسیس و پیشرفت شرکت اپل داشته است.

 

 

طبق آخرین شایعات بخش هایی از این فیلم در سالن Flint Center که امسال اپل واچ هم در آن معرفی شد، فیلم برداری می شود. این سالن سابقه طولانی در رابطه با معرفی محصولات از طرف اپل دارد. استیو جابز اولین مکینتاش را در همین مکان معرفی کرد و احتما لا همین صحنه هم در اینجا فیلم برداری می شود.

فیلم Steve Jobs، بر مبنای زندگی نامه جابز نوشته Walter Isaacson ساخته می شود در اواخر امسال روی پرده ها خواهد رفت. طبق اعلام رسمی شرکت سازنده فیلم، Universal Pictures، فیلم استیو جابز در تاریخ ۹ اکتبر سال میلادی جاری عرضه می شود. در ادامه می توانید عکس هایی که حین فیلم برداری این فیلم منتشر شده است را مشاهده کنید. شما درباره ساخت چنین فیلمی چه فکر می کنید؟

 

   20 بهمن 1393
9 نظر
4.00
  22 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری