تست همراه اول

سرویس خبر
15 بهمن 1393 ساعت 11:59
3 نظر

 

مایکروسافت توسعه ویندوز RT را رسما متوقف کرد

– جی اس ام: روز گذشته مایکروسافت، کمپانی Dell را به عنوان آخرین بازمانده از تولید کنندگان تبلت های مجهز به ویندوز RT تنها گذاشت و خبر از توقف توسعه این سیستم عامل داد. سخنگوی مایکروسافت در گفتگو با وب سایت TheVrge این خبر را تأیید کرد و اعلام کرد به همین ترتیب تولید تبلت های لومیا 2520 نیز متوقف خواهد شد.

– جی اس ام: روز گذشته مایکروسافت، کمپانی Dell را به عنوان آخرین بازمانده از تولید کنندگان تبلت های مجهز به ویندوز RT تنها گذاشت و خبر از توقف توسعه این سیستم عامل داد. سخنگوی مایکروسافت در گفتگو با وب سایت TheVrge این خبر را تأیید کرد و اعلام کرد به همین ترتیب تولید تبلت های لومیا 2520 نیز متوقف خواهد شد. اگر چه کاربران می توانند تعداد باقی مانده از این تبلت ها را از خرده فروشی های مایکروسافت و وب سایت MicrosoftStore.com خریداری نمایند. 
 
 
شرکت های Lenovo، Asus، Samsung و Dell همچنان تبلت هایی با ویندوز RT در بازار دارند و خبر توقف توسعه این نسخه از ویندوز برای آنها خبر خوبی نیست. بخصوص اینکه تاکنون نیز این شرکت ها آمار فروش خوبی را در این سری از تبلت های خود تجربه نکرده اند. 
به نظر می رسد تجربه تبلت های مجهز به پردازنده های ARM و ویندوز RT برای مایکروسافت چندان موفقیت آمیز نبود. کمبود اپلیکیشن هایی که برای صفحات لمسی مناسب باشند، دسکتاپ و نامگذاری عجیب و غریب آن از عواملی بودند که مایکروسافت را از ادامه راه ویندوز RT منصرف کردند. 
 
اما حالا همه نگاه ها به سمت ویندوز ۱۰ روانه شده است. مایکروسافت چندی پیش برخی از قابلیت های ویندوز ۱۰ را برای تلفن های هوشمند به نمایش گذاشت اما هنوز مطمئن نیستیم که این ویژگی ها روی تبلت های ویندوز ۷ یا ۸ اینچی به بالا نیز شاهد باشیم. نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۰ برای تبلت های ۸ اینچی به بالا طراحی شده و مشخص نیست مایکروسافت این نسخه از ویندوز را برای تبلت های مبتنی بر پردازنده های ARM نیز منتشر کند. با نگاه به سود سرشاری که تبلت سرفیس پرو ۳ نصیب مایکروسافت کرد می توان حدس زد که این شرکت علاقه ای به پشتیبانی از تبلت های مجهز به پردازنده های ARM از خود نشان نمی دهد و ارائه ویندوز به تبلت های مبتنی بر پردازنده های Intel را در اولویت کاری خود قرار خواهد داد.  
 


  15 بهمن 1393
3 نظر
4.47
  15 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری