تست همراه اول

سرویس خبر
11 بهمن 1393 ساعت 10:45
40 نظر

 

حالا اپل به اندازه سامسونگ تلفن هوشمند روانه بازار می کند

جی اس ام: وقتی مردم درباره سامسونگ و اپل حرف می زنند، اغلب نتیجه آن می شود که اپل سود بیشتری به جیب میزند و در عوض سامسونگ گوشی های بیشتری روانه بازار می کند. البته این موضوع تا سه ماهه سوم سال 2014 صادق بود.

جی اس ام: وقتی مردم درباره سامسونگ و اپل حرف می زنند، اغلب نتیجه آن می شود که اپل سود بیشتری به جیب میزند و در عوض سامسونگ گوشی های بیشتری روانه بازار می کند. البته این موضوع تا سه ماهه سوم سال 2014 صادق بود. طبق آمار های Strategy Analytics در ربع پایانی سال 2014، اپل و سامسونگ هرکدام، 74.5 میلیون گوشی فروخته اند. این مقدار فروش از این دو شرکت، هردوی آنها را در رقابت فروش گوشی های هوشمند در صدر قرار داده است. اگرچه در همین مدت زمانی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس عرضه شده اند اما بازهم این اعداد واقعا بزرگ هستند.

 

 

در مجموع در سال 2014 میلادی، 1.3 میلیارد گوشی هوشمند فروخته شده که 81 درصد این گوشی ها اندرویدی بوده اند. به طور دقیق تر، ربع چهارم سال میلادی گذشته، 380.1 میلیون گوشی هوشمند فروخته شده که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود. اما سامسونگ شرکتی نیست که در این مدت سود زیادی به جیب زده باشد. سامسونگی ها در پایان سال 2013، سی درصد فروش گوشی ها را به خود اختصاص دادند در صورتی که این مقدار در پایان سال 2014 به رقم 20 درصد کاهش پیدا کرد. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که اپل در حال قورت دادن سهم گوشی های پرچمدار این شرکت است. از طرفی هوآوی در حال شکست دادن سامسونگ در گوشی های میان رده و شیائومی و دیگر رقبا هم در تلاشند و از سود سامسونگ در این بازار کاسته اند.

کارشاناسان Strategy Analytics معتقدند سامسونگ برای رهایی از این مشکل باید شرکت هایی مانند بلک بری را خریداری کند. همانطوری که لنوو موفق به خرید شرکت ارزشمند موتورولا شد، سامسونگ نیز باید چنین اقدامی انجام دهد. شما درباره این آمار ها چه فکر می کنید؟

 

منبع: Engadget  11 بهمن 1393
40 نظر
2.86
  63 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری