تست همراه اول

سرویس خبر
3 دی 1393 ساعت 13:45
27 نظر

 

تقابل اولتراپیکسل و مگاپیکسل؛ مقایسه دوربین های One M8 Eye و One M8

جی اس ام: اگر اخبار را دنبال کرده باشید حتما می دانید که اخیرا شرکت HTC یک نسخه جدید از پرچمدار کنونی خود یعنی HTC One M8 معرفی کرده است که دوربین این گوشی جدید، 13 مگاپیکسلی است و دیگر خبری از دوربین 4 اولتراپیکسلی در آن نیست. این تلفن هوشمند اخیرا وارد کشور شده است و در بازار با قیمت حدودی 1 میلیون 950 هزار تومان می توان آن را پیدا کرد.

جی اس ام: اگر اخبار را دنبال کرده باشید حتما می دانید که اخیرا شرکت HTC یک نسخه جدید از پرچمدار کنونی خود یعنی HTC One M8 معرفی کرده است که دوربین این گوشی جدید، 13 مگاپیکسلی است و دیگر خبری از دوربین 4 اولتراپیکسلی در آن نیست. این تلفن هوشمند اخیرا وارد کشور شده است و در بازار با قیمت حدودی 1 میلیون 950 هزار تومان می توان آن را پیدا کرد. اما واقعا آیا ارزش دارد بخاطر دوربین اصلی به سراغ این گوشی برویم؟ زیرا دیگر مشخصات سخت افزاری این دو گوشی دقیقا یکی است و تفاوت آنها در دوربین اصلی و البته دوربین جلو است.

 

 

دوربین اصلی HTC One M8 Eye  یک سنسور 13 مگاپیکسلی از نوع BSI است که دریچه دیافراگم آن هم F/2.0 است. در طرف مقابل گوشی HTC One M8 قرار دارد با دوربین 4 اولتراپیکسل که در این سنسور اندازه پیکسل ها بزرگتر است و در نتیجه نور بیشتری را دریافت می کند. هر دوی این گوشی ها نیز در پشت خود از یک دوربین دوم هم استفاده می کنند تا بتوانند بعد از عکس برداری، میدان فوکوس تصاویر را تغییر دهند. همانطور که گفتیم این گوشی ها کاملا شبیه یک دیگر هستند اما یک تفاوت کوچک در پشت One M8 Eye با نسخه معمولی آن وجود دارد و آن هم حذف شدن خط کشیده شده به دوربین از سمت خط آنتن بالایی گوشی است.

 

 

در ادامه می توانید تصاویری که این دو دوربین ثبت کرده اند را به علاوه عکس دوربین های سلفی این دو گوشی مقایسه کنید. همانطور که گفتیم دوربین جلوی One M8 Eye هم با نسخه معمولی فرق دارد و بنظر می رسد HTC در این گوشی از دوربین One E8 استفاده کرده است.

 

اولترا پیکسل

 

مگاپیکسل

 

اولتراپیکسل

 

مگاپیکسل

 

اولتراپیکسل

 

مگاپیکسل

 

اولتراپیکسل

 

مگاپیکسل

 

اولتراپیکسل

 

مگاپیکسل

 

اولتراپیکسل

 

مگاپیکسل

 

اولتراپیکسل

 

مگاپیکسل

 

دوربین جلو One M8

 

دوربین جلوی One M8 Eye

 

منبع: Unleash The Phones  3 دی 1393
27 نظر
4.62
  24 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری