تست همراه اول

سرویس خبر
25 آذر 1393 ساعت 15:59
15 نظر

 

CES 2015: خودروی BMW را با ساعت هوشمند خود پارک کنید

– جی اس ام: در آستانه نمایشگاه CES 2015 کمپانی خودرو سازی BMW قصد دارد از یک سیستم جدید پارک خودرو به صورت خودکار با کمک ساعت هوشمند رونمایی کند. مدل‌های سری i3 از BMW به چهار اسکنر لیزری پیشرفته مجهز هستند که می‌توانند نقشه دقیقی از اطراف خودرو ترسیم کنند و فاصله خودرو را تا موانع اطرف آن تشخیص دهند.

– جی اس ام: در آستانه نمایشگاه CES 2015 کمپانی خودرو سازی BMW قصد دارد از یک سیستم جدید پارک خودرو به صورت خودکار با کمک ساعت هوشمند رونمایی کند. 
مدل‌های سری i3 از BMW به چهار اسکنر لیزری پیشرفته مجهز هستند که می‌توانند نقشه دقیقی از اطراف خودرو ترسیم کنند و فاصله خودرو را تا موانع اطرف آن تشخیص دهند. این اطلاعات می‌تواند توسط سیستم کامپیوتری ناوبری خودرو مورد استفاده قرار گیرد تا در مواقع لزوم به عنوان مثال خودرو را از حرکت متوقف کند. 
 
 
علاوه بر این BMW در حال کار بر روی سیستمی است که اطلاعات حاصل از این سنسورها را با سیستم‌های موجود در پارکینگ ترکیب کند و یک روش پارک خودکار را بر روی خودروهای این سری پیاده سازی کند. با کمک یک ساعت هوشمند، کاربر سیستم دستیار پارک را فعال می‌کند و پس از آن خودرو به صورت خودکار به سمت فضای خالی هدایت شده و خود را پارک می‌کند. 
این طرح ادامه تحقیقاتی است که سال گذشته BMW در نمایشگاه CES 2014 ارائه کرد. سال گذشته BMW از سیستم رانندگی خودکار روی خودرهای سری i3 خود رونمایی کرده بود. 
 
 
کمپانی آئودی نیز سال گذشته از سیستم مشابهی رونمایی کرده بود. با این تفاوت که سیستم پارک خودکار آئودی تنها در پارکینگ‌هایی قابل استفاده بود که به اسکنرهای لیزری مجهز شده بودند. اما BMW با ادغام کردن این سنسورها روی خودرو، پارکینگ را از تجهیز به این سنسورها بی نیاز کرده و سیستم پارک خودکار خودرو می‌تواند در هر پارکینگی به صورت خودکار خودرو را پارک کند. 
 
 
 
 


  25 آذر 1393
15 نظر
5.00
  19 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری