سرویس خبر
21 آذر 1393 ساعت 15:00
6 نظر

 

اپل و IBM اولین سری از اپلیکیشن های مشترک خود را برای iOS عرضه کردند

جی اس ام: دشمن های قدیمی یعنی اپل و IBM امروزه با یکدیگر همکار شده اند. این دو اخیرا با توجه به قراردادی که با پیش تر با هم امضا کرده بوند، اولین سری از اپلیکیشن های مشترک خود را برای iOS و با هدف استفاده اقتصادی و اداری از آیفون و آیپد، منتشر کردند.

جی اس ام: دشمن های قدیمی یعنی اپل و IBM امروزه با یکدیگر همکار شده اند. این دو اخیرا با توجه به قراردادی که با پیش تر با هم امضا کرده بوند، اولین سری از اپلیکیشن های مشترک خود را برای iOS و با هدف استفاده اقتصادی و اداری از آیفون و آیپد، منتشر کردند. بعد از قراردادی که این دو شرکت مدتی پیش امضا کردند، اولین اپلیکیشن مشترک خود را عرضه کردند که توسط شرکت های Citi، Air Canada، Sprint و Banorte استفاده خواهند شد. اولین سری این اپلیکیشن ها یک مجموعه ۱۰ تایی است که برای سازمان های اقتصادی، شرکت های بیمه و حتی نهاد های دولتی توسعه داده شده اند.

 

 

یکی از این اپلیکیشن ها که توسط IBM توسعه داده شده است Incident Aware نام دارد که آیفون را تبدیل به یک وسیله پیشگیری از وقوع جرایم و جنایت ها برای پلیس ها تبدیل می کند. این نرم افزار دسترسی مستقیم به نقشه و دوربین های مدار بسته دارد تا به سرعت بتواند به مامورین برای جلوگیری از اقدامات خرابکارانه کمک کند. 

علاوه بر این دو اپلیکیشن دیگر در زمینه خطوط هوایی نیز منتشر شده است که به خلبانان کمک می کنند تا نظارت بهتری روی مصرف سوخت داشته باشند و همچنین بتوانند به کمک خدمه هواپیما روی وضعیت پرواز نیز نظارت بهتری داشته باشند. اپلیکیشن های دیگری نیز برای خرده فروشان ساخته شده و یک اپلیکیشن دیگر هم برای متخصصان تکنولوژی است که به کمک آن می توانند افرادی که در این زمینه مشکل دارند را شناسایی و از طریق فیس تایم مشکلاتشان را برطرف کنند.

 

 

اگرچه این اپلیکیشن ها هنوز روی یک سری صنایع خاص تمرکز دارند اما این تازه اولین گامهای اپل برای ورود به دنیای اپلیکیشن های شرکتی است. مدیر بازاریابی جهانی اپل یعنی آقای فیل شیلر در همین زمینه گفته است:

"این یک قدم بزرگ برای آیفون و آیپد در حوزه خدمات شرکتی است و ما نمی توانیم بیش از این برای دیدن این همه استفاده جدید از iOS در این زمینه صبر کنیم. تجارت جهانی در حال گذار به دنیای موبایل است و اپل و IBM با همکاری یک دیگر در حال وارد کردن بهترین تکنولوژی ها و داده ها و آنالیز ها به دنیای تجارت جهانی هستند تا در دریافت بهترین عملکرد به شرکت های اقتصادی کمک کنند."

شما درباره این اقدامات و این همکاری بین اپل و IBM چه فکر می کنید؟ آیا اپل این بار در حوزه جدیدی که وارد شده موفق خواهد شد؟

 

منبع: TheVerge  21 آذر 1393
6 نظر
4.46
  24 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری