تست همراه اول

سرویس خبر
1 آذر 1393 ساعت 17:58
53 نظر

 

12 ویژگی جدید اندروید آب نبات چوبی

جی اس ام: در نهایت گوگل اندروید 5.0 یا همان آب نبات چوبی را برای گوشی های نکسوس ارائه کرد. باید بدانید که این نسخه از اندروید بهترین و کامل ترین نسخه ای است که گوگل تا به امروز معرفی کرده و سیستم عامل اندروید را به یک سیستم عامل کاملا رقابتی تبدیل می کند.

جی اس ام: در نهایت گوگل اندروید 5.0 یا همان آب نبات چوبی را برای گوشی های نکسوس ارائه کرد. باید بدانید که این نسخه از اندروید بهترین و کامل ترین نسخه ای است که گوگل تا به امروز معرفی کرده و سیستم عامل اندروید را به یک سیستم عامل کاملا رقابتی تبدیل می کند.

 

1 - Tap and go

زمانی که برای اولین بار می خواهید محصول اندرویدی خود که سیستم عامل آب نبات چوبی بر روی آن نصب است را فعال کنید، در طول تنظیم کردن اولیه گزینه ای به نام Tap and go اضافه شده است که با استفاده از NFC و بلوتوث این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا تمام جزئیات اکانت گوگل، تنظیمات، برنامه ها، دیتاها و عکس های پس زمینه را از گوشی قدیمی خود تنها با کنار هم نگه داشتن دو گوشی به گوشی جدید منتقل کنید.

2 – استفاده از فلاش به عنوان چراغ قوه

همیشه برنامه های فلش لایت در گوگل پلی از محبوبیت زیادی برخوردار بودند، به همین خاطر گوگل تصمیم گرفته تا کاربران را از نصب برنامه اضافی بی نیاز کند. در اندروید 5.0 زمانی که کشوی نوتیفیکیشن ها را به سمت پایین بکشید گزینه ای در قسمت بالای آن وجود دارد که برنامه چراغ قوه را در کنار ویژگی هایی مانند حالت پرواز به شما نشان می دهد. البته این گزینه تنها در گوشی هایی نمایش داده می شود که دوربین آن ها فلاش داشته باشد.

3 – برنامه ای خود را اولویت بندی کنید

اندروید 5.0 این امکان را به شما می دهد که تا برنامه های مزاحم خود را دسته بندی کنید. برای اینکار به قسمت تنظیمات، صداها و نوتیفیکیشن ها، نوتیفیکیشن برنامه ها رفته و نوتیفیکیشن برنامه های مزاحم را بسته و برنامه های دیگر را با استفاده از اهمیت آن ها دسته بندی کنید.

4 – نوتیفیکیشن ها را در صفحه قفل خودتان پاسخ دهید

در آب نبات چوبی تمام نوتیفیکیشن های شما در صفحه قفل نمایش داده می شوند، علاوه بر این این امکان برای کاربر فراهم شده که در همان صفحه قفل گوشی به تمام این نوتیفیکیشن ها پاسخ دهد. برای اینکار تنها کافی است که بر روی نوتیفیکیشن مورد نظر ضربه بزنید، برای اینکه نوتیفیکیشن را رد کنید تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که آن را کارت را به بیرون پرت کنید.

5 – به تنظیمات برنامه بروید

در اندروید آب نبات چوبی صفحه قفل گوشی یک قسمت مهم از آن است، و قابلیت رفتن مستقیم به اطلاعات برنامه وجود دارد. برای این کار کافی است که انگشت خود را بر روی نوتیفیکیشن مورد نظر نگه دارید، و بعد از آن می توانید تنظیمات برنامه مورد نظر را مشاهده کنید.

6 – عمر باتری گوشی شما پیش بینی می شود

امکان جدیدی در اندروید 5.0 اضافه شده که به کاربر این امکان را می دهد تا ببیند چه مدت زمان دیگری باتری گوشی تمام می شود. برای اینکار باید بر روی گزینه باتری در کشوی نوتیفیکیشن ها کلیک کنید.

7 – در تنظیمات و شبکه ها جستجو کنید

جستجوی گوگل در همه جای گوشی سرک می کشد و در اندروید 5.0 این سرک کشیدن تا تنظیمات گوشی نیز پیشرفته است. این نوع جستجو برای زمانی مناسب است که شما نمی توانید یک تنظیم خاص را در گوشی خود پیدا کنید. این ویژگی در پیدا کردن شبکه هایی Wi-Fi که ذخیره کرده اید نیز وجود دارد.

8 – حالت مهمان

زمانی که گوشی خود را در اختیار دیگران قرار می دهید به طور حتم خیلی راحت نیستید، اما حالت جدید مهمان در اندروید آب نبات چوبی خیال شما را راحت خواهد کرد. برای فعال کردن این ویژگی تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که کشوی نوتیفیکیشن ها را به سمت پایین بکشید و سپس بر روی عکس نام کاربری خودتان کلیک کنید و سپس در قسمت منو افزودن مهمان را اضافه کنید.

9 – خوانایی متن را بهبود دهید

در اندروید 5.0 یک ویژگی به نام High contrast text اضافه شده است که به متن های سفید و یا متن هایی که خواندن آن ها مشکل است یک سایه مشکی رنگ می دهد تا کاربر بتواند این متن ها را در پس زمینه های با رنگ روشن بخواند.

10 – دیوایس های مورد اعتماد خود را اضافه کنید

دیوایس مورد اعتماد دیوایسی است که با بلوتوث و یا NFC به گوشی شما متصل خواهد شد و به صورت خودکار زمانی که در دسترس گوشی شما قرار بگیرد قفل گوشی را باز خواهد کرد. این بدان معنی است که شما در خانه و یا در ماشین خودتان لازم نیست تا قفل گوشی خود را باز کنید. برای فعال کردن این ویژگی باید به بخش تنظیمات، امنیت و سپس قفل هوشمند بروید.

11 – بعد از ریست کردن گوشی برنامه های باز خود را ببینید

در هر نسخه ای از اندروید اگر گوشی خود را خاموش و روشن کنید تمام برنامه های باز شما ناپدید خواهند شد اما در اندروید نسخه 5.0 این امکان برای کاربر وجود دارد که بعد از خاموش و روشن کردن گوشی همان برنامه های باز را مشاهده کنید.

12 – باتری را ذخیره کنید

اندروید نسخه 5.0 در داخل خودش Battery saver دارد. زمانی که آن را برای یک سطح از باتری تنظیم کنید، بعد از رسیدن به سطحی مانند 15 درصد گوشی سینک شدن در پس زمینه را قطع می کند، ویبره را خاموش می کند و چند توییک دیگر را به کار می گیرد تا اینکه باتری کمتر مصرف شده و مدت زمان بیشتری گوشی شما را روشن نگه دارد.  1 آذر 1393
53 نظر
4.23
  62 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری