تست همراه اول

سرویس خبر
30 آبان 1393 ساعت 13:15
22 نظر

 

با شیشه نشکن موبایل های آینده آشنا شوید؛ گوریلا گلس ۴

جی اس ام: تقریبا صفحه نمایش تمامی موبایل های هوشمند به مرور زمان و با استفاده معمولی (البته بدون محافظ صفحه نمایش) دچار یک سری خط و خش ریز بر روی صفحه می شوند. اما در واقع این مشکل آنقدر ها هم اهمیتی ندارد چراکه مشکل بزرگتر، شکنندگی این صفحات شیشه ای است.

جی اس ام: تقریبا صفحه نمایش تمامی موبایل های هوشمند به مرور زمان و با استفاده معمولی (البته بدون محافظ صفحه نمایش) دچار یک سری خط و خش ریز روی صفحه می شوند. اما در واقع این مشکل آنقدر ها هم اهمیتی ندارد چراکه مشکل بزرگتر، شکنندگی این صفحات شیشه ای است. تنها کافی است که تلفن هوشمند شما از ارتفاع تقریبا ۱/۵ متری به زمین سفت برخورد کنند تا شیشه جلویی آن به تکه های کوچک تبدیل شود.

خوش بختانه شرکت Corning فکری برای این مشکل کرده است و در نسل جدید شیشه های Gorilla Glass این مشکل را تا حدودی برطرف کرده است. طبق اعلام این شرکت دیگر شیشه های محافظ گوشی ها معمولا از هنگام زمین خوردن از ارتفاع ۱ متری شیشه جلوییشان می شکند اما نسل جدید گوریلا گلس در مقایسه با دیگر شیشه ها هنگام افتادن، در ۸۰ درصد مواقع کاملا سالم و دست نخورده باقی خواهد ماند.

 

 

اما این به این معنی نیست که دیگر نیازی نیست مواظب شکستن شیشه گوشی خود باشید؛ در واقع گوریلا گلس ۴ نیز همچنان شکننده است اما به نسبت دیگر شیشه ها از مقاومت بسیار بیشتری برخوردار است.

کورنینگ اعلام کرده که این شرکت در حال آماده سازی نمونه هایی از این محصول است و به زودی برای سازندگان موبایل، تبلت و لپ تاپ ارسال خواهد کرد. محصولات این شرکت در بسیاری از گجت های ما وجود دارد بدون آنکه حتی بدانیم آنها گوریلا گلس معروف هستند. تولید کنندگان گجت های مختلف از این شیشه های محافظ در ساخت گوشی، تبلت و حتی صفحه نمایش لپ تاپ هایشان استفاده می کنند. شما درباره این نسل جدید از شیشه ها چه فکر می کنید؟ تا به حال چند بار تجربه شکستن صفحه نمایش گجت محبوبتان را داشته اید؟ 

در ادامه می توانید ویدیو منتشر شده از تست سقوط این شیشه را مشاهده نمایید.

 

ویدیو معرفی Gorilla Glass 4 + تست سقوط

   30 آبان 1393
22134 بازدید
22 نظر
4.67
  40 رای
مایکت

نظرات کاربران

در حال بارگذاری