سرویس خبر
26 آبان 1393 ساعت 09:55
27 نظر

 

مایکروسافت بعد از اپل دومین کمپانی با ارزش جهان

جی اس ام: در دنیای اقتصاد و سهام هیچ چیز همیشه پا برجا نیست و به یک شکل ادامه پیدا نمی کند. روزگاری مایکروسافت به عنوان با ارزش ترین کمپانی دنیا شناخته می شد تا اینکه سر انجام اپل این عنوان را از مایکروسافت ربود و اکنون دو سالی است که به عنوان با ارزش ترین کمپانی دنیا خود را مطرح کرده است.

جی اس ام: در دنیای اقتصاد و سهام، هیچ چیز همیشه پا برجا نیست و به یک شکل ادامه پیدا نمی کند. روزگاری مایکروسافت به عنوان با ارزش ترین کمپانی دنیا شناخته می شد تا اینکه سر انجام اپل این عنوان را از مایکروسافت ربود و اکنون دو سالی است که به عنوان با ارزش ترین کمپانی دنیا خود را مطرح کرده است.

همیشه در این دنیای پر تلاطم رقابت سختی وجود دارد و شاید در آینده نزدیک ببنیم که اپل نتواند بیشتر از این در مقام اول باقی بماند، به خصوص که یک غول دیگر به نام مایکروسافت به سرعت در حال نزدیک شدن به آن است. سهام مایکروسافت در سال گذشته 40 درصد بیشتر شده و این خبر خوبی برای اپل نیست.

تمام این صحبت ها به این مبحث خلاصه می شود که اکنون ارزش مایکروسافت 408 میلیار دلار است و با این رقم بالاتر از کمپانی Exxon Mobil با ارزش 402 میلیار دلار ایستاده است. هر دو کمپانی با فاصله زیادی از اپل قرار دارند و اپل با ارزشی بالغ بر 670 میلیارد دلار به رتبه اول تکیه کرده و به نظر هم نمی آید به این زودی ها شاهد کاهش ارزش آن باشیم زیرا فروش آیفون 6 و آیفون 6 پلاس به خوبی انجام گرفته و همین موضوع باعث ثبات اپل شده است.

با این وجود به طور حتم روزی شاهد رشد یک کمپانی دیگر خواهیم بود، زیرا تجربه ثابت کرده که یک کمپانی برای همیشه نمی تواند به عنوان بهترین شناخته شود برای درک بهتر موضوع کافی است نگاهی به نوکیا بیاندازید!

منبع: phonearena  26 آبان 1393
27 نظر
4.83
  23 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری