سرویس خبر
8 آبان 1393 ساعت 01:30
79 نظر

 

اپل در حال مذاکره با توزیع کنندگان ایرانی برای ورود به بازار ایران

جی اس ام: در چند سال اخیر انواع و اقسام نمایندگی های رسمی اپل در ایران را دیده ایم. اما تا کنون تمامی آنها تنها یک فروشنده معمولی بودند که مانند دیگر فروشندگان، تنها محصولات اپل را می فروختند. اکنون به نظر می رسد اپل جذب بازار ایران شده است و می خواهد به صورت رسمی محصولات خود را ایران بفروشد.

جی اس ام: در چند سال اخیر انواع و اقسام نمایندگی های رسمی اپل در ایران را دیده ایم. اما تا کنون تمامی آنها تنها یک فروشنده معمولی بودند که مانند دیگر فروشندگان، تنها محصولات اپل را می فروختند. اکنون به نظر می رسد اپل جذب بازار ایران شده است و می خواهد به صورت رسمی محصولات خود را در ایران بفروشد. وال استریت ژورنال اخیرا یک گزارش در این باره منتشر کرده که در آن آمده است: 

"شرکت اپل در حال مذاکره با توزیع کنندگان درباره بررسی ورود به بازار ایران است. به تازگی برخی تحریم های غرب علیه این کشور لغو شده است و مردم نیز از آن اطلاع دارند."

 

این گزارش به موضوع تحریم های سیاسی و بانکی غرب علیه ایران اشاره کرده و گفته است که به دلیل همین تحریم ها بسیاری از شرکت ها مانند اپل نمی توانند به شکل رسمی وارد ایران شوند. اما با توجه به لغو تحریم فروش وسایل الکترونیکی به ایران که در ماه می میلادی اعلام شد، اپل می خواهد با مذاکره با توزیع کنندگان ایرانی محصولات خود را به شکل رسمی در ایران به فروش برساند. همچنین در این گزارش آمده است که مدیران ارشد اپل دیدارهایی هم با برخی توزیع کنندگان ایرانی در دفتر خاورمیانه اپل در شهر لندن درباره این موضوع داشته اند.

 

 

به گفته این منابع، اپل در این گفت و گو ها به دنبال دادن نمایندگی و حق بیمه به یک شرکت ایرانی است و به جای باز کردن یک اپل استور در ایران، می خواهد امتیاز فروش محصولات را به خرده فروشی های انحصاری که تنها محصولات اپل را می فروشد بدهد. مدل هایی که برای فروش در این فروشگاه عرضه خواهند شد نیز پارت نامبر اختصاصی برای ایران نخواهند داشت و دستگاه هایی با پارت نامبر کشور های اروپایی و آسیایی خواهند بود.

در ادامه این گزارش آمده است:

"شرکت اپل در حال گفت و گو با دفتر کنترل دارایی های مسدود شده در وزارت خزانه داری آمریکا درباره چگونگی شرایط شروع فعالیتش در ایران است. این گفت و گو ها شامل چگونگی برقراری ارتباط با مشتریان ایرانی، شرایط ضمانت و گارانتی و همچنین چگونگی تعمیرات و خدمات پس از فروش محصولات اپل در ایران است"

 

به نظر می رسد اپل بازار ایران را رصد کرده و جمعیت 77 میلیونی کشورمان که 42 درصد آن را جوانان زیر 25 سال تشکیل می دهند، اپل را تحریک کرده که وارد این بازار شود. علاوه براین بر اساس گزارش مالی اپل در سه ماهه اخیر، 60 درصد سود این شرکت از فروش محصولاتش در خارج از خاک کشور آمریکا بدست آمده است. با تمام تفاسیر هنوز رسمیت نمایندگی هایی مانند وقایع گستر فارس مشخص نیست و باید تا اعلام رسمی اپل در این زمینه صبر کنیم. شما درباره این اقدامات پشت پرده اپل چه فکر می کنید؟

   8 آبان 1393
79 نظر
4.18
  119 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری