تست همراه اول

سرویس خبر
2 آبان 1393 ساعت 16:45
53 نظر

 

رسما تایید شد؛ مایکروسافت لومیا جایگزین برند نوکیا لومیا

جی اس ام: از امروز طبق اعلام رسمی مایکروسافت دیگری گوشی جدیدی با برند نوکیا لومیا تولید نخواهد شد و تلفن های هوشمند سری لومیا با نام مایکروسافت عرضه خواهند شد. البته این به معنای مرگ برند نوکیا و توقف فروش نوکیا لومیا هایی که در حال حاضر فروخته می شوند نیست.

جی اس ام: از امروز طبق اعلام رسمی مایکروسافت دیگری گوشی جدیدی با برند نوکیا لومیا تولید نخواهد شد و تلفن های هوشمند سری لومیا با نام مایکروسافت عرضه خواهند شد. البته این به معنای مرگ برند نوکیا و توقف فروش نوکیا لومیا هایی که در حال حاضر فروخته می شوند نیست. همچنین گوشی های رده پایین که هوشمند هم نیستند مانند نوکیا 130 همچنان تولید و فروخته خواهند شد و این تغییر نام تنها شامل گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوز می شود. 

مدیر بازاریابی بخش تلفن های هوشمند شرکت مایکروسافت در یک مصابحه این خبر را اعلام کرد. او همچنین اضافه کرد که اپلیکیشن های نوکیا مانند Nokia Maps هم شامل این تغییر نام خواهند شد و با عرضه اولین تلفن هوشمند تحت برند مایکروسافت لومیا، آنها نیز نامشان تغییر خواهد کرد و مایکروسافت به ابتدای نام آنها اضافه خواهد شد. همچنین این شرکت در حال تدارک مقدمات انتقال وب سایت نوکیا به مایکروسافت نیز هست.

 

هنوز مشخص نیست که چه زمانی تلفن های ویندوزی مایکروسافت لومیا عرضه خواهند شد اما احتمالا در نمایشگاه CES امسال و یا نمایشگاه جهانی موبایل بارسلون که در ابتدای سال آینده میلادی برگزار خواهد شد، زمان مناسبی برای معرفی اولین تلفن مایکروسافت لومیا باشد.

با سابقه ای که از مایکروسافت در ساخت سخت افزار (تبلت های سری Surface Pro) سراغ داریم، باید منتظر یک گوشی با کیفیت و البته قدرتمند از این شرکت باشیم.

پیش از این در خبر ها هم داشتیم که مایکروسافت برای یکپارچه سازی دستگاه های خود، می خواهد علاوه بر تولید تلفن های هوشمند با برند مایکروسافت، نام فون را نیز از انتهای نام ویندوزفون حذف کند. باید دید که آیا این اقدامات می تواند جایگاه ویندوز به عنوان سومین پلتفرم دنیای موبایل را محکم تر سازد و یا حتی آن را ارتقا دهد یا برای رشد این سیستم عامل بی فایده خواهد بود؟ 

در همین رابطه: مایکروسافت در اندیشه تغییر برند Windows Phone

   2 آبان 1393
53 نظر
4.41
  39 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری