سرویس خبر
22 مهر 1393 ساعت 15:45
105 نظر

 

iOS یا Android؛ کدام یک سریع تر است؟

جی اس ام: بحث و جدل میان هواداران اندروید و آیفونی ها تمامی ندارد و یکی از موضوعات مورد بحث شان سرعت تلفن همراهشان است. در این بین هواداران اندروید به قوی بودن سخت افزار پرچمداران اندرویدی می نازند و آیفونی ها هم به روان تر و سریع بودن سیستم عامل تلفن همراهشان. اما واقعا کدامشان سریع تر است؟

جی اس ام: بحث و جدل میان هواداران اندروید و آیفونی ها تمامی ندارد و یکی از موضوعات مورد بحث شان سرعت تلفن همراهشان است. در این بین هواداران اندروید به قوی بودن سخت افزار پرچمداران اندرویدی می نازند و آیفونی ها هم به روان تر و سریع بودن سیستم عامل آیفون. اما واقعا کدامشان سریع تر است؟

دیوید رحیمی از وب سایت phonebuff یک مقایسه ویدئویی بین تلفن های HTC One M8, Samsung Galaxy S5 و آیفون 6 انجام داده است. در طول این آزمایش هرسه تلفن به یک شبکه WiFi یکسان متصل هستند و از نظر سرعت اینترنت با یکدیگر برابری می کنند.

دیوید پیش از شروع آزمایش ابتدا در هر گوشی وارد برنامه تایمر شده و با لمس دکمه شروع آزمایش را آغاز می کند. سپس در مرحله اول در هرگوشی یک سری اپلیکیشن خاص که در صفحه Home Screen هر گوشی قرار داده را باز می کند و در مرحله دوم برای بار دوم و برای تست قابلیت های Multi Tasking دوباره تمامی آن برنامه ها را باز می کند.

در پایان تست آیفون 6 سریع ترین و HTC One M8 پس از آیفون و در نهایت Galaxy S5 در رده سوم قرار می گیرد. شاید با خود بگویید تلفن های اندرویدی موجود دراین مقایسه تقریبا یک سال پیش عرضه شدند و کند بودن آنها نسبت به آیفون 6 قابل پیش بینی است. اما به این نکته توجه کنید که سخت افزار آیفون 6 همچنان از HTC One و Galaxy S5 ضعیف تر است. درواقع این بهینه تر بودن سیستم عامل iOS است که در این تست پیروز می شود نه سخت افزار آیفون 6 

در ادامه می توانید این ویدئو را مشاهده کنید:

تست سرعت عملکرد در سه پرچمدار اپل، سامسونگ و اچ تی سی

   22 مهر 1393
105 نظر
3.71
  38 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری