تست همراه اول

سرویس خبر
19 مهر 1393 ساعت 10:26
210 نظر

 

سرعت اینترنت نسل چهارم ایرانسل (LTE) چند است؟ +عکس

: حدودا یک ماه پیش مجوز راه اندازی نسل سوم و چهارم اینترنت موبایل به دو اپراتور ایرانسل و همراه اول اعطا شد. اما بعد از راه اندازی آزمایشی نسل سوم ایرانسل در ماه شهریور و در بسیاری از نقاط کشور حالا به نظر می رسد ایرانسل دست به آزمایش اینترنت نسل چهارم خود در نمایشگاه تله کام زده است.

: حدودا یک ماه پیش مجوز راه اندازی نسل سوم و چهارم شبکه تلفن همراه به دو اپراتور ایرانسل و همراه اول اعطا شد. اما بعد از راه اندازی آزمایشی نسل سوم ایرانسل در ماه شهریور و در بسیاری از نقاط کشور حالا به نظر می رسد ایرانسل دست به آزمایش اینترنت نسل چهارم خود در نمایشگاه تله کام زده است. 

نسل چهارم شبکه تلفن همراه در واقع جانشینی برای نسل سوم (3G) و نسل دوم (2G) این استاندارد ها است. در نسل چهارم، برای ارتباطات موبایلیته (ارتباط در حال حرکت) مانند استفاده در قطار یا خودرو حداکثر سرعت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه (100Mbit/s) و برای ارتباطات نسبتاً ثابت و بدون جابجایی مانند کاربران پیاده‌رو یا ساکن، یک گیگابیت در ثانیه (1GBit/s) است. اما ایرانسل در طی روزهای گذشته پوشش LTE خود را بر روی نمایشگاه تله کام قرار داد تا کاربرانی که از گوشی های قابل پشتیبانی از LTE استفاده می کنند بتوانند از این اینترنت استفاده کنند. در زیر نتیجه تست سرعت اینترنت نسل چهارم ایرانسل بر روی یک گوشی آیفون 6 را مشاهده می کنید: 

 

 

به نظر می رسد ایرانسل بر روی LTE تا سرعت 60 مگابیت بر ثانیه را پشتیبانی کند. این بدین معنی است که شما سرعت دانلودی معادل 7.5 مگابایت بر ثانیه خواهید داشت و یک فایل 750 مگابایتی را در مدت 100 ثانیه دانلود خواهید کرد. باید منتظر ماند و دید چه زمانی پوشش LTE ایرانسل سراسری خواهد شد و کاربران از آن بر روی گوشی های خود استفاده خواهند کرد. نظر شما چیست؟ 

 

+ با تشکر از آقای علیرضا خدام جهت ارسال تست سرعت نسل چهارم ایرانسل 

   19 مهر 1393
210 نظر
4.09
  81 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری