سرویس خبر
10 شهریور 1393 ساعت 12:58
366 نظر

 

آموزش راه اندازی اینترنت 3G ایرانسل و همراه اول بر روی گوشی های اندرویدی و آیفون

: همانطور که اطلاع دارید و پیش از این نیز خدمتتان عرض کرده بودیم دو اپراتور ایرانسل و همراه اول به نسل سوم ارتقاء یافتند. اما در این بین تعدادی از کاربران بعد از این اتفاق با مشکل دسترسی به اینترنت نسل دوم و سوم مواجه شده اند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که اینترنت نسل دوم و یا سوم بر روی گوشی شما تنظیم نیست در این پست راهنمای اتصال به اینترنت در این دو اپراتور را نوشته ایم.

: همانطور که اطلاع دارید و پیش از این نیز خدمتتان عرض کرده بودیم دو اپراتور ایرانسل و همراه اول به نسل سوم ارتقاء یافتند. اما در این بین تعدادی از کاربران بعد از این اتفاق با مشکل دسترسی به اینترنت نسل دوم و سوم مواجه شده اند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که اینترنت نسل دوم و یا سوم بر روی گوشی شما تنظیم نیست در این پست راهنمای اتصال به اینترنت در این دو اپراتور را نوشته ایم. 
 
 
 
 
در بخش اول به راهنمای راه اندازی اینترنت همراه اول بر روی گوشی های اندرویدی و آیفون پرداخته ایم. نکته مهم این است که فعلا پیش نیاز داشتن اینترنت 3G بر روی همراه اول طبق گفته سایت این اپراتور موارد زیر است : 
 
  • حضور در محدوده ی  پوشش 3G یا 4G
  •  علامت های  3G ، H  و +H بر روی نمایشگر گوشی همراه شما نشان می دهد که در محدوده پوشش 3G قرار دارید.
  •  علامت های  4G و LTE بر روی نمایشگر گوشی همراه شما نشان می دهد که در محدوده پوشش 4G قرار دارید.
  • استفاده از گوشی هایی که تکنولوژی 3G یا 4G را پشتیبانی می کند. 
  • خرید و فعالسازی بسته هوشمند اینترنت ماهانه

بنابراین با داشتن تمامی شرایط بالا موفق خواهید شد از اینترنت 3G همراه اول استفاده کنید. در غیر اینصورت اینترنت نسل دوم یا EDGE بر روی گوشی شما ظاهر می شود. اما تنظیمات اینترنت همراه اول بر روی گوشی های اندرویدی به چه صورت است؟ 

همراه اول در بخش راهنمای تنظیمات خود برای تمامی گوشی ها نوشته است : در صورتی که سرویس(GPRS)  در تلفن همراه شما فعال باشد، نیازی به تنظیمات اضافه نداشته و تنها در برخی از گوشی های تلفن همراه ضروری است 3G را روشن نمایید. در غیر این صورت می توانید با ارسال نوع و مدل گوشی یا شماره سریال گوشی (IMEI) از طریق پیام کوتاه به شماره 8008، تنظیمات مربوطه را دریافت کنید. در صورتی که به شماره سریال ده رقمی گوشی خود دسترسی ندارید، با وارد کردن کد میانبر *#06# آن را مشاهده کنید.

در صورتی که این روش برای شما جوابگو نبود شما باید به صورت دستی تنظیمات همراه اول را بر روی گوشی خود وارد نمایید : 
 

 

نکته اصلی در این تنظیمات بخش APN است که در گوشی خود باید با حروف کوچک mcinet درج کنید. در گوشی های اندروید نسخه 4 به بالا می توانید از مسیر زیر APN را تنظیم کنید: 

ابتدا به Setting رفته سپس به بخش wireless & network وارد شوید. بر روی More تاچ کرده و سپس وارد mobile network شده و در بخش access point names نام APN همراه اول یعنی mcinet را وارد کنید. بعد از آن با یک بار خاموش و روشن کردن گوشی تنظیمات اینتنرنت بر روی گوشی اندرویدی شما ست شده است. 

در آیفون نیز به صورت خودکار APN شناسایی می شود و نیازی به وارد کردن آن نیست اما اگر با قطعی اینترنت مواجه بودید می توانید وارد Setting شده سپس به بخش Cellular وارد شده و بر روی Cellular Data Network کلیک کرده و در بخش APN نام mcinet را وارد کنید. بعد از آن یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کرده تا اینترنت روی گوشی شما ست شود. 

 

اما اگر از اپراتور ایرانسل استفاده می کنید، تنظیمات دستی اینترنت این اپراتور به صورت زیر است : 

 

Value

Item

Irancell-GPRS

Connection Name

mtnirancell

APN

 

برای تنظیمات ایرانسل نیز به مانند همراه اول در گوشی های اندرویدی به مسیر Setting رفته سپس به بخش wireless & network وارد شوید. بر روی More تاچ کرده و سپس وارد mobile network شده و در بخش access point names نام APN همراه اول یعنی mtnirancell را وارد کنید. بعد از آن با یک بار خاموش و روشن کردن گوشی تنظیمات اینتنرنت بر روی گوشی اندرویدی شما ست شده است. 

در آیفون نیز همانطور که گفته شد می توانید وارد Setting شده سپس به بخش Cellular وارد شده و بر روی Cellular Data Network کلیک کرده و در بخش APN نام mcinet را وارد کنید. بعد از آن یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کرده تا اینترنت روی گوشی شما ست شود. 

 

آیا شما مشکلی با تنظیمات اینتنرت این دو اپراتور داشته اید؟ 

   10 شهریور 1393
366 نظر
3.98
  170 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری