سرویس خبر
28 مرداد 1393 ساعت 10:51
42 نظر

 

تقلید همه جانبه کمپانی شیائومی از اپل، از مدیرعامل تا سیستم عامل +عکس

: به نظر می رسد کمپانی شیائومی قصد دارد نسخه ای کوچک از اپل در شرق آسیا باشد. بعد از انتشار عکس هایی از مدیر عامل این کمپانی که کاملا با استایل استیو جابز عکس هایی از خود گرفته بود حالا با انتشار سیستم عامل جدید این گوشی به نظر می رسد با یک کپی تمام عیار از iOS مواجه هستیم.

: به نظر می رسد کمپانی شیائومی قصد دارد نسخه ای کوچک از اپل در شرق آسیا باشد. بعد از انتشار عکس هایی از مدیر عامل این کمپانی که کاملا با استایل استیو جابز عکس هایی از خود منتشر کرده بود حالا با انتشار سیستم عامل جدید این گوشی به نظر می رسد با یک کپی تمام عیار از iOS مواجه هستیم.

 

 

در حالیکه مدتی پیش شباهت حرکات و رفتار و عکس های Lei Jun مدیرعامل این کمپانی به استیو جابز خبرساز شده بود حالا نوبت به بخش های نرم افزاری گوشی های این کمپانی رسیده تا از iOS7 کپی برداری کند. این اتفاق بعد از آن رخ داد که Lei Jun در کنفرانس های شیائومی دقیقا مشابه تیپ استیو جابز مراسم را اجرا و دقیقا حرکاتی مشابه حرکات استیو جابز را انجام داده است. این تقلید تا جایی پیش رفته که مدیرعامل این کمپانی در یکی از کنفرانس های شیائومی دقیقا از جملاتی استفاده کرده که استیو جابز در زمان معرفی آیفون به کار برده است. 

 

 

شاید به همین دلیل باشد که عده ای شیائومی را اپل شرق می نامند. اما در آخرین تقلید این کمپانی از اپل، نسخه آخر سیستم عامل گوشی شیائومی با نام MIUI 6 معرفی شد. این نسخه از سیستم عامل این گوشی، دقیقا گوشی کاربر را شبیه به iOS7 می کند. بهتر است نگاهی به بخش های مختلف این سیستم عامل بیندازیم تا شباهت ها را متوجه شوید، در سمت چپ سیستم عامل MIUI 6 و در سمت راست سیستم عامل iOS7 قرار گرفته است:

 

هوم اسکرین :

 

 

 

به نظر می رسد کمپانی شیائومی تا تقلید از دایره های پایین صفحه هوم اسکرین اپل نیز نگذشته است. البته خلاقیت این کمپانی در جا به جایی درصد باقی مانده باتری از سمت چپ به راست باتری جای تحسین دارد. 

 

- اپلیکیشن قطب نما 

 

 

قطب نمای شیائومی هم دقیقا به مانند iOS7 است. البته باز هم شاهد خلاقیت این کمپانی در انتقال دایره های پایین iOS7 به کمی بالاتر هستیم.

 

- منوی Setting : 

 

 

منوی تنظیمات شیائومی کاملا بدون شرح است. شاید در اینجا اوج خلاقیت این کمپانی تغییر زاویه آیکون Airplan Mode نسبت به iOS7 باشد که به خوبی این کمپانی از پس آن برآمده است. شیائومی حتی از کپی کردن بخش هایی چون Do Not Disturb اپل نیز نگذشته است. البته انتقال ساعت گوشی به بالا سمت چپ را می توان خلاقیت این دیگر این سیستم عامل دانست. 

 

دوربین : 

 

 

المان های دوربین نیز به خوبی توسط شیائومی کپی شده است. البته باز هم شاهد نوآوری این کمپانی در برعکس کردن جای عکس های گرفته شده قبلی هستیم. 

 

به نظر می رسد اپل باید کم کم نوع آیکون های خود را هم پتنت کند تا از کپی های این چنینی در امان بماند. شاید اگر استیو جابز می دانست روزی قرار است از حرکات و نوع لباس پوشیدن وی نیز تقلید شود، لباس های خود را نیز پتنت می کرد.  باید دید شیائومی در قدم سوم چه چیزی از اپل را کپی برداری خواهد کرد. نظر شما چیست؟ 

   28 مرداد 1393
42 نظر
4.26
  35 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری