سرویس خبر
30 تیر 1393 ساعت 10:57
21 نظر

 

9 راه برای کنترل آیفون با ایرپادز یا هدفون

: یکی از ابداعات اپل که بر روی آیفون 5 عرضه شد ایرپادز بود. شاید فکر کنید که ایرپادز تنها برای گوش دادن موسیقی است اما در واقع شما با ایرپادز 8 کار مختلف می توانید انجام دهید که در این پست به آن پرداخته ایم.

: یکی از ابداعات اپل که بر روی آیفون 5 عرضه شد ایرپادز بود. شاید فکر کنید که ایرپادز تنها برای گوش دادن موسیقی است اما در واقع شما با ایرپادز 9 کار مختلف می توانید انجام دهید که در این پست به آن پرداخته ایم. 

 

 

در ابتدا با بخش های مختلف ایرپادز اپل آشنا می شنویم و اینکه هر بخش چه وظیفه ای در حالت عادی دارد : 

 

 

کنترل صدا:

اگر از اشخاصی محسوب می شوید که مدام در حال گوش دادن به موسیقی هستید، می دانید که ایرپادز اپل کمک حال بسیار بزرگی برای شماست. اما آیا کار ایرپادز تنها گوش دادن به موسیقی است؟ شما از طریق ایرپادز می توانید کنترل کاملی بر روی موسیقی در حال پخش از گوشی داشته و بدون نیاز به دیدن صفحه نمایش گوشی، موسیقی در حال پخش را کنترل کنید. اما وظایفی که ایرپادز در حین پخش موسیقی انجام می دهد چیست؟ 

1- پخش و توقف موسیقی : ساده ترین کاری که ایرپادز انجام می دهد پخش و متوقف کردن موسیقی است. برای اینکار کافیست قسمت میانی دکمه ایرپادز را فشار داده تا آهنگ پخش یا متوقف شود. 

2- رفتن به موسیقی بعد یا قبل : برای پخش آهنگ بعدی یا آهنگ قبلی کافیست دو بار دکمه بالایی یا پایینی روی هدفون را فشار داده تا ترک بعدی موسیقی یا ترک قبلی آن پخش شود. 

3 - زدن به جلوی موسیقی یا زدن به عقب : برای جلو زدن موسیقی در یک ترک یا عقب بردن آن کافیست که دکمه بالا یا پایین روی هدفون را نگه داشته تا موسیقی به بخش دلخواه شما برسد. 

4- تکرار آهنگ ف: همانطور که گفته شد با دو بار فشردن دکمه بالا و یا پایین موسیقی بعدی یا قبلی پخش می شود اما اگر دوست دارید موسیقی فدوباره پخش شود سه بار پیاپی دکمه وسط ایرفون را فشار دهید. 

 

 

تماس های تلفنی : 

یکی دیگر از وظایف ایرپادز کنترل تماس های تلفنی شما و سهولت انجام پاسخگویی به آن هاست. اما سه کاری که می توانید با ایرپادز انجام دهید به شرح زیر است :

5- پاسخگویی یا قطع تماس : شما می توانید با زدن دکمه وسط بر روی ایرفون تماس تلفنی را پاسخ داده و یا تماس فرا قطع نمایید. 

6- رد کردن تماس تلفنی : برای رد کردن یک تماس تلفنی با هدفون می توانید دکمه وسط هدفون را گرفته و دو ثانیه نگه دارید تا تماس تلفنی رد شود. در صورتی که صندوق صوتی شما فعال باشد فرد پشت خط به صندوق صوتی هدایت می شود. 

7- سوییچ کردن بین تماس های پشت خط و تماس ف: اگر کال ویتینگ شما یا همان سرویس انتظار در پشت خط فعال است و تماسی پشت تماس فشما آمده است و می خواهید بین تماس های خود سوییچ کنید کافیست در حین مکالمه با شخص اول دکمه وسط ایرپادز را فشار داده تا به تماس دوم منتقل شوید و فرد اول بر روی وضعیت هلد یا انتظار قرار بگیرد. شما می توانید با فشردن دوباره دکمه وسط ایرپادز به تماس اول برگردید. اگر می خواهید که مکالمه اول شما قطع شده و وارد مکالمه با نفر دوم شوید کافیست دکمه وسط هدفون را حین مکالمه دو ثانیه نگاه داشته و به تماس فرد دوم پاسخ دهید. 

 

کارایی های دیگر : 

اما کارایی های ایرپادز اپل به همین موارد ختم نمی شود و شما را در دو بخش دیگر کمک خواهد کرد، دوربین و سیری : 

8- گرفتن عکس : یکی از کارهایی که با ایرپادز می توانید انجام دهید گرفتن عکس است. بدین ترتیب ایرپادز شما به یک وسیله برای کنترل دوربین آیفون شما تبدیل می شود. برای اینکار کافیست که دوربین گوشی را باز کرده و سپس با فشردن دکمه + بر روی هدفون از خودتان عکس بگیرید. این کار برای نقاط کم نور بسیار مفید است تا گرفتن عکس توسط دستانتان سبب لرزش گوشی و تار شدن عکس نشود. 

9- سیری : برای اینکه سیری را فراخوانی کنید می توانید دکمه وسط روی ایرپادز را نگاه داشته تا صدای سیری را شنیده و درخواست خود را مطرح کنید. 

 

تمامی فعالیت های گفته شده بر روی تمامی هدفون های اپل چه ایرپادز و چه نسل قبل تر از آن کار می کند. به نظر شما کدام یک از این فعالیت ها کاربردی تر است؟ آیا با همه این فعالیت ها آشنا بودید؟ 

 

   30 تیر 1393
21 نظر
4.33
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری